15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan Can, ilçeye dev bir kalıcı eser daha kazandırıyor. Ümraniye Belediyesi’nin birçok sosyal aktivitesinin gerçekleştirildiği 15 Temmuz Şehitler Meydanı, yepyyeni bir görünüme kavuşuyor.

Yeni meydan ile Ümraniyelilerin günlük yaşamında çok önemli avantajlar sağlayacağını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, meydan çalışmaları kapsamında Ümraniye Gaffar Efendi Sokak’ta bulunan ve 1990’lı yıllarda inşa edilen İGDAŞ binasının deplase edildiğini hatırlatarak, 50 yıllık Zübeyde Hanım İlkokulu’nun da Ümraniye Belediyesi tarafından yeniden yaptırıldığını söyledi. Başkan Can, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

15 Temmuz Şehitler Meydanı

DEV OTOPARK İLE TRAFİK SORUNU DA ÇÖZÜLECEK…

“Ümraniye Belediyesi tarafından yapımına başlanan Meydan Projesi 1. Etabı, kısa sürede tamamlanarak hayata geçirildi. Böylelikle açılan alan, Ümraniye Meydanı olarak halkın ortak kullanım alanına dönüştürüldü. Birçok aktivitenin yapıldığı 15 Temmuz Şehitler Meydanımızın şimdi 2. etabına geçiyoruz. Ümraniye Belediyemiz tarafından hazırlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan proje, 35 bin 250 metrekare inşaat alanını kapsıyor. 15 Temmuz Şehitler Meydanı üzerindeki hazırlık ve deplase çalışmalarını Ümraniye Belediyesi olarak başlattık. 25 dönümlük meydanın altına 4 katlı 1.000 araçlık büyük bir zemin altı otopark ve projenin -1. katında planladığımız birçok sosyal hizmet kompleksi yaptıracağız. Projede yapımına başlayacağımız otopark, bölgenin trafik sorunlarını da önemli ölçüde çözüme kavuşturacak.”

15 Temmuz Şehitler Meydanı

YENİ MEYDAN, YENİ VİZYON…

Yapımına başlanan proje ile Ümraniye ilçesi, yeni bir sosyal tesisle vatandaşların rahat nefes alabileceği, dinleneceği ve sosyal aktivitelerde kullanabileceği bir meydana kavuşacak. Projenin zemin altındaki -1. katı, 7 bin 500 metrekare alana sahip olup; gençlik ve spor merkezi, şehir kütüphanesi, konferans salonu, fuaye, meslek kursları, toplantı salonu, kültür merkezi ve bay-bayan mescit gibi birçok sosyal hizmeti içinde barındıracak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...