Kardeş Kültürlerin Festivali

Ataşehir’de 6. Kardeş Kültürlerin Festivali

Sıla’dan Hadise’ye, Selda Bağcan’dan Koray Avcı’ya müziğin 14 dev ismi, bu yıl altıncısı düzenlenecek Kardeş Kültürlerin Festivali ile Ataşehir’de buluşacak. Müzikseverler, 7 gün boyunca Ataşehir’e akın edecek.

Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek Kardeş Kültürlerin Festivali, 19-26 Eylül arasında gerçekleşecek. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festival ile ilgili yaptığı açıklamada “Konserlerimizi bu yıl mahallerimize taşıdık. Daha samimi, daha sıcak, daha da kaynaşarak, konu komşu hep birlikte eğleneceğiz, hep birlikte nefes alacağız. Değerli komşularımız, müziklerini radyo ve televizyondan izleyip dinledikleri sanatçılarımızı neredeyse evlerinden canlı izleyecekler” dedi.

Kardeş Kültürlerin Festivali

DAHA SAMİMİ, DAHA SICAK, HEP BİRLİKTE…

Kardeş Kültürlerin Festivali’nde toplam 14 sanatçı, Türk Müziği’nin birbirinden farklı türlerini Ataşehir’de sergileyecek. Festivalin bu yılki programı Sıla’nın sahne alacağı ilk gün konseriyle, 19 Eylül Salı günü Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda saat 21:00’de başlayacak. Konserde yaklaşık 2 saat sahnede kalarak sevilen şarkıları seslendirecek Sıla, Ataşehir’de çok özel bir müzik ziyafeti yaşatacak.

TÜRK MÜZİĞİ’NİN EN ÜNLÜ İSİMLERİ ATAŞEHİR’DE…

Festival boyunca Sıla’dan Hadise’ye, Selda Bağcan’dan Koray Avcı’ya, Göksel’den İlkay Akkaya’ya, Ziynet Sali’den Ferhat Tunç’a, İlyas Yalçıntaş’tan Ayla Çelik’e, Niyazi Koyuncu’dan Mümin Sarıkaya’ya, Nurettin Bay’dan Onur Akın’a kadar müziğin her dalından usta isimler, 7 ayrı mahallede müzikseverlerle buluşacak. Müziksever herkesi bu festivale davet eden Başkan İlgezdi; “Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Kardeş Kültürlerin Festivali ile sanat ve kültürün en önemli parçalarından biri olan müziğin yaygınlaşmasına ve geniş topluluklara ulaşmasına katkı sağlayacağız. Kardeş Kültürlerin Festivali dostluğu, barışı, umudu, sevgiyi pekiştirdiğimiz bir şölen olmaya her yıl çoğalarak devam edecek” açıklamasında bulundu.

7 AYRI MAHALLEDE 7 AYRI KONSER…

Açık havada gerçekleşecek konserlere İçerenköy Mahallesi – Selim Bey Sokak, Barbaros Mahallesi – Cumhuriyet Parkı, Mustafa Kemal Mahallesi – Deniz Gezmiş Parkı, Küçükbakkalköy Mahallesi – Prestij Caddesi, Ferhatpaşa Mahallesi – Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı, Örnek Mahallesi – Sabit Pazar Alanı, Mevlana Mahallesi – Mevlana Caddesi, Kayışdağı Mahallesi – 80. Yıl Parkı olmak üzere yedi mekan ev sahipliği yapacak.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...