örnek dönüşüm

Üsküdar’da Örnek Dönüşüm başladı

Üsküdarda “Örnek Dönüşüm”, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirilen törenle başladı. Üsküdar Belediyesi öncülüğünde başlatılan Örnek Dönüşüm hareketinde ilk adım Çamlıca’da atılıyor.

Örnek Dönüşüm hareketiyle birlikte Üsküdar’ın tarihi dokusunu ve eşsiz atmosferini koruyacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Örnek Dönüşüm titizlikle hazırlanmış bir projedir. Üsküdarımız ve vatandaşlarımız için her konuyu en ince ayrıntısına kadar düşündük. Bu dönüşümden en çok Üsküdarlı vatandaşların fayda sağlaması en büyük hedefimizdir” şeklinde konuştu.

BAKAN ÖZHASEKİ: İSTANBUL’DA DEPREM RİSKİ KAPIDA…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise; “Biliyorsunuz ülkemiz deprem bölgesi. Yüzyıl içerisinde kaybettiğimiz insan sayısı 83 bin, gene 100 milyar üzerinde maddi kayıp var. İstanbul’da deprem riski her an kapıda. Uzmanlar, 2030 yılına kadar Marmara açıklarında en az 7 şiddetinde deprem beklendiğini ifade ediyor. Biz de bu sebeple 7,5 milyon bağımsız birimi yaklaşık 15 yıl içinde dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu da yılda 500 bin bağımsız birim demek. Bir finansman modeli de belirledik. Deprem gelmeden önce buna hazır konutlar yapmak istiyoruz” dedi.

Üsküdar’da “Örnek Dönüşüm”, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleştirilen törenle başladı. Üsküdar Belediyesi öncülüğünde başlatılan Örnek Dönüşüm hareketinde ilk adım Çamlıca’da atılıyor…

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...