toplanma alanları

Ataşehir’de toplanma alanları imara açılmadı

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden gecen 18 yıla rağmen, özellikle uygulamalar konusunda tartışmalar bitmek bilmiyor. Tartışmaların odağında ise, deprem toplanma alanlarının imara açılıp yok edilmesi geliyor.

Depremlerin felakete dönüşmesini önlemek elimizde. Gerek binaların mevzuatlara uygun şekilde sağlam inşa edilmesi, gerekse depremden sonra alınacak önlemler, kayıpları en aza indirmek için çok önemli. Ayrıca her vatandaşın afet öncesi, afet anı ve afet sonrası süreçlerde ne yapacağını bilmesi hayati önem taşıyor.

toplanma alanları

BÜYÜK PARKLAR, DEPREME HAZIRLIKTA KRİTİK ÖNEME SAHİP…

Depreme karşı hazırlıkların başında da, yıkıcı bir depremin ardından gidilecek güvenli toplanma alanları geliyor. Büyük parklar, kentlerin nefes alma alanları olduğu kadar aynı zamanda doğal toplanma alanları olarak da kullanılıyor. Ataşehir’de AFAD tarafından belirlenen 42 toplanma alanı yer alıyor. Ayrıca, Ataşehir Belediyesi tarafından AFAD’a onay için gönderilen 80 yeni toplanma alanı daha bulunuyor.

110 BİN METREKARELİK BİR YEŞİL ALAN DAHA GELİYOR…

Göreve gelirken bir metrekare yeşil alanı bile imara açmayacağının sözünü veren Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 8 yıl boyunca bu sözünü tutarak Ataşehir’deki park sayısının, dolayısıyla da toplanma alanlarının en yüksek seviyeye ulaşmasını sağladı. Henüz inşası devam eden Atapark ile Ataşehir, 110 bin metrekarelik bir yeşil alana daha sahip olacak. Ataşehirliler, Ataşehir Belediyesi’nin resmi web sayfasında bulunan Afet Bilgi Sistemi’nden kendilerine en yakın toplanma alanlarını ve diğer detay bilgileri bulabilirler.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...