Eski mahkumlar simitçi oldu

Beykoz Belediyesi eski hükümlü, ihtiyaç sahibi ve madde bağımlılığından kurtulan ilçe sakinlerini topluma kazandırma ve iş edindirme amacıyla 14 seyyar simit ve mısır arabası dağıttı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen program kapsamında 10 simit arabası ve 4 mısır arabası olmak üzere toplam 14 araç, sahiplerine teslim edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları ifade etti:

ÇELİKBİLEK: BEYKOZ BELEDİYESİ, BACASIZ BİR FABRİKADIR…

“Sosyal belediyecilik anlamında Beykozlular için çok anlamlı hizmetler yapmaya devam ediyoruz. Bütçemizin çok büyük bir kısmını sosyal yardımlarımıza ayırıyoruz. Kariyer Merkezimizde 10 yıl içinde 10 bin insanımızı, 1.100 firmayla anlaşarak iş sahibi yaptık. Beykoz Belediyesi, bacasız bir fabrikadır. Bunlar belediyemizin kendi insanına yaptığı hizmetlerdir. Dağıttığımız simit arabalarıyla bir uğraşın, emeğin karşılığı alınacak. Kardeşlerimiz ticareti biraz öğrenecekler. Sonrasında bu işin bereketi artacak ve daha güzel fırsatlara yol açılabilecek. Asıl olan, insanımızı iş güç sahibi yapmaktır. İnsanımızı iş sahibi yapmak en büyük dileğimizdir. Allah kendilerine hayırlı kazançlar nasip etsin, kazandırdıklarını biriktirsinler.”

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular ...