Eski mahkumlar simitçi oldu

Beykoz Belediyesi eski hükümlü, ihtiyaç sahibi ve madde bağımlılığından kurtulan ilçe sakinlerini topluma kazandırma ve iş edindirme amacıyla 14 seyyar simit ve mısır arabası dağıttı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen program kapsamında 10 simit arabası ve 4 mısır arabası olmak üzere toplam 14 araç, sahiplerine teslim edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları ifade etti:

ÇELİKBİLEK: BEYKOZ BELEDİYESİ, BACASIZ BİR FABRİKADIR…

“Sosyal belediyecilik anlamında Beykozlular için çok anlamlı hizmetler yapmaya devam ediyoruz. Bütçemizin çok büyük bir kısmını sosyal yardımlarımıza ayırıyoruz. Kariyer Merkezimizde 10 yıl içinde 10 bin insanımızı, 1.100 firmayla anlaşarak iş sahibi yaptık. Beykoz Belediyesi, bacasız bir fabrikadır. Bunlar belediyemizin kendi insanına yaptığı hizmetlerdir. Dağıttığımız simit arabalarıyla bir uğraşın, emeğin karşılığı alınacak. Kardeşlerimiz ticareti biraz öğrenecekler. Sonrasında bu işin bereketi artacak ve daha güzel fırsatlara yol açılabilecek. Asıl olan, insanımızı iş güç sahibi yapmaktır. İnsanımızı iş sahibi yapmak en büyük dileğimizdir. Allah kendilerine hayırlı kazançlar nasip etsin, kazandırdıklarını biriktirsinler.”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...