Üsküdar’da bir fincan kahvenin hatrı kırk yıldan fazla

Üsküdar’da down sendromlu gençlerin hizmet verdiği Tebessüm Kahvesi, keyifli bir kahve molası için misafirlerini bekliyor.

‘tebessüm Kahvesi’ ismiyle hizmet veren down kafede gençler sabah 08.00–14.00 ve öğlen 14.00–20.00 saatleri arasında 5’er kişilik iki grup olarak iki vardiya şeklinde çalışıyor. Haftanın 7 günü bu şekilde çalışıyorlar. Haftanın bir günü izinliler. Down kafede şu an 7 erkek, 3 kız toplam 10 downlu genç görev yapıyor.

Proje çalışmasında downlu gençlere bu süreçte çalışmalarında rehberlik etmek, desteklemek, takiplerini yapmak ve organizasyonun yürütülmesi için Özel Eğitim Öğretmeni,işletme müdürü, 4 yardımcı personel ve 1 kasiyer görev yapıyor. Görevli meslek elemanları sabah 8.00 akşam 20.00 saatleri arasında haftanın 7 günü ihtiyaca göre çalışma süresini planlayarak görevini sürdürüyor. Kafenin gelir gider, malzeme giriş çıkışı, ihtiyaçların tespiti ile temini ve benzeri işler yine bu ekip tarafından koordineli olarak yürütülüyor.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

kulak enfeksiyonu

Serinlemek isterken kulak enfeksiyonuna yakalanmayın!

Sıcak yaz günlerinde serinlemek için girilen havuz ve deniz suyu, gerekli önlem alınmazsa kulak sağlığını etkileyebiliyor. Kulağın sürekli ...