İBB, Kadıköy Belediyesi otoparkına el koydu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde bulunan Kadıköy Belediye Binası’nın karşısındaki otoparka sabah erken saatlerde çevik kuvvet ve TOMA eşliğinde gelerek el koydu. İki belediyenin ekipleri karşı karşıya gelirken; iş makinesiyle gelen İBB Zabıta ekipleri bekçi kulübesini yıktı, “Kadıköy Belediyesi Otoparkı” yazılı tabelayı kaldırdı.

Sabah saatlerinde durumdan haberdar olan belediye ekipleri ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da otoparka geldi. Yıkım ile ilgili açıklama yapan Başkan Nuhoğlu; “Sabah 06.30’da yaklaşık 100 zabıta ile geldiler. Burası bir kamu alanı, Kadıköy Belediyesi kullanıyor. Kadıköy Belediyesi’nin ihtiyacı olan bir alan, bunu hiçbir şekilde veremeyiz” dedi. Nuhoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

AYKURT NUHOĞLU: BİZ İŞGALCİ DEĞİLİZ…

“Burası kamu alanı, halkın malı… Sanki işgalciymişiz gibi buraya gelmeleri doğru değil. Memleketin bunca sorunu varken, kamu kurumlarının birbirleriyle dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü sorun çözülebilir. Mahkeme kararında çıkan şey tam olarak bu değil. Sonuçta burası yıllardır bizim kullandığımız bir yer. Bununla ilgili mahkeme kararı da olsa, yöntem buraya sabah 06.30’da gelerek olmamalı Biz işgalci değiliz. Biz vatandaşa hizmet yapan bir kurumuz. Buraya Kadıköy’ün ihtiyacı var. Yanı başında Kadıköy Evlendirme Dairesi var, bizim araçlarımız burada duruyor. Vatandaşlar burayı kullanıyor.  Bir mantığı olması gerekiyor. İşi gücü bıraktılar buraya mı kaldı iş.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...