Holiday Inn Tuzla

Holiday Inn Tuzla hizmete girdi

Anadolu Yakası yeni bir otel daha kazanarak, beş yıldızlı otel sayısını 22’ye çıkarttı. Tuzla sahilinde “Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay” markası altında kapılarını açan otel, konum ve hizmet anlayışıyla hayli iddialı olacağı mesajını verdi. Bölgede 100 kişilik istihdam imkanı yaratan otelin 20 Ekim Cuma günü gerçekleşen açılışına Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, TUROB Başkanı Timur Bayındır ile birlikte iş çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı.

Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay

DÜNYADA YAKLAŞIK 3 BİN 500 OTELİ VAR…

Genel müdürlük görevini Crowne Plaza Istanbul Asia Oteli’nin açılışını da gerçekleştiren Murat Yetişgen’in üstlendiği Holiday Inn Tuzla, 290 misafirin rahatça konaklayabileceği 140 odası ile bölgeye farklılık katmayı hedefliyor. Dünya genelinde 800 milyon Euro’luk yatırım ile yaklaşık 3 bin 500 otel ve 450 bin yatak kapasitesine sahip olduğu bilinen Holiday Inn’in bir başka özelliği ise, konuklar tarafından en sevilen otel markası olması. Emin Akbaşoğlu’nun sahibi olup, oğulları Kerem ve Kemal Akbaşoğlu ile birlikte yönettikleri Troyka Turizm ve Otelcilik tarafından işletilen Holiday Inn Istanbul Tuzla Bay Hotel’de 2 restaurant, 1 bar ve  9 toplantı salonu bulunuyor.

Troyka Turizm ve Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Emin Akbaşoğlu

EMİN AKBAŞOĞLU’NDAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR…

Otelin açılışı öncesinde konuklara bir konuşma yapan Troyka Turizm ve Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Emin Akbaşoğlu; “Bu otelin yapım aşamasında işçilerden mimarlara kadar peç çok kişinin emeği geçti. Hepsi büyük özveri ile çalıştı. Huzurlarınızda onlara emekleri için şükranlarımı iletiyorum. Ayrıca bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız, buralara kadar geldiğiniz için de sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI AÇILIŞI YAPTI…

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ile birlikte otelin açılışını gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Her ne kadar otelin adının sonunda Tuzla yazıyor olsa da, bu bölge Pendik sınırları içinde kalmaktadır. Bu nedenle Pendik adına, ilçemiz sınırlarında böyle güzel bir eser kazandırılmış olmasından elbette çok memnunum. Hayırlı olmasını, bol kazançlar getirmesini diliyorum.”

Oteli bölgeye kazandıran Emin Akbaşoğlu, bir vefa gösterisi yaparak açılış kurdelesinin kesimi töreninde annesinin de yer alması istedi…

Holiday Inn Tuzla’nın açılışına katılanlar arasında, Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır da vardı. TOURMAG Turizm Dergisi sahipleri Canan ve Kadir Toprakkaya ile birlikte açılışa katılan Bayındır, Toprakkaya’lara verdiği mini röportajda şunları paylaştı: “Pırıl pırıl oteller kazandırmak elbette çok güzel, ancak arz-talep dengesini iyi oturtmak gerekiyor. Bu otellerimizi doldurmak için ülkelerle olan politik dilimizi yumuşatmamız gerekiyor. Avrupa ile mutlaka iyi geçinmeliyiz. Avrupa, bizim için vazgeçilmez bir müşteri potansiyeli.”

Antalyalı Eyilik Ailesi’nden Fatih Eyilik de açılışa katılanlar arasındaydı. Bundan 30 yıl kadar önce Anadolu Yakası’nda, Kadıköy’e EYSAN adıyla ilk 4 yıldızlı oteli kazandıran Fatih Eyilik; “Otellerin çoğalması ülkemizin her anlamda gelişmesini de beraberinde getiriyor. Buraya çok güzel bir otel kazandırılmış. Kutluyor, hayırlı olsun dileklerimi paylaşıyorum” şeklinde konuştu. Canan Toprakkaya, Kadir Toprakkaya, Fatih Eyilik ve Hatice Eyilik…

Holiday Inn Tuzla

Holiday Inn Tuzla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...