Ümraniye Belediyesi üniversiteli yapıyor

Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen hazırlık kurslarında eğitim alan 65 öğrencisinden 41’i üniversiteye yerleşerek önemli bir başarı elde eden Ümraniye Belediyesi, yerel yönetim faaliyetleri konusunda birçok alanda örnek teşkil ederek, marka değeri olan projelere imza atmaya devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi, YGS/LYS’ye hazırlanan öğrencilere eğitim verdi. Eğitimler kapsamında 4 yıllık lisans programına yerleşen öğrenciler arasında hukuk, mühendislik, eğitim fakülteleri, işletme, iktisat gibi gözde bölümlerin olması gurur kaynağı oldu.

Ümraniye Belediyesi

41 KERE MAŞALLAH…

2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde Gençlik Merkezi’nde eğitim gören 65 öğrenci derslere aktif olarak katılım gösterdi, bu öğrencilerden 41’i üniversiteye yerleşti. Geçen sene kurslara devam edip bir üniversite programına yerleşen öğrenciler ile bu seneki hazırlık öğrencileri, Gençlik Merkezi’ndeki ücretsiz eğitimler için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a ziyaret gerçekleştirerek teşekkür ettiler.

Ümraniye Belediyesi

İLK TERCİH İLE YERLEŞME…

Bu büyük başarıda Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi’nde verilen YGS/LYS hazırlık derslerinin yanı sıra tercih işlemlerinde verilen rehberlik desteği de etkili oldu. Tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerin büyük bir bölümü, ilk tercihinde yazılı olan okula yerleşti. Gençlik Merkezi’nde üniversiteye hazırlık aşamasında kurs programlarının yanı sıra piknik, üniversite gezileri vb. sosyal etkinliklerle gençlerin hem psikolojik olarak rahatlaması, hem de sınava motive olmaları sağlanıyor.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Geleceği düşünün, geri dönüştürün!

Ümraniye Belediyesi, 2009 yılından bu yana sürdürdüğü geri dönüşüm çalışmalarına hız kazandırarak devam ediyor. Belediye; ilçedeki konut, işyeri ...