Beykoz Çayırı’nda anlı şanlı düğün şöleni

Beykoz Belediyesi’nin Geleneksel Toplu Nikâh Şöleni’nde 19 çift, anlı şanlı bir törenle yeni hayatlarına “evet” dedi. Tarihi Beykoz Çayırı’nda binlerce Beykozlu ve ailelerin şahitliğinde nikâhları kıyılan çiftlere, ev eşyaları ve çeyizleri de hediye edildi.

Tören öncesinde Hz. Yuşa Tepesi’ne giden, burada huzurlu ve mutlu bir hayat için dua eden çiftler, ardından 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na gelerek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Nikâhları kıyılmak üzere konvoy halinde Beykoz Çayırı’na hareket eden gelin ve damatları, yol boyunca vatandaşlar da selamlayarak kutladı.

Beykoz Çayırı

ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDULAR…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eşi Ayşe Çelikbilek, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Mihrimah Belma Satır, Osman Boyraz, Hasan Turan, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Çay, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, gelin ve damatların aileleri ve yakınları da şölene katılarak, çiftlerin mutluluklarına ortak oldu. Çiftlerin şoförlüğünü yapan birim müdürleri ve başkan danışmanları ise, ilçe protokolü ve belediye başkan yardımcılarıyla birlikte nikâh şahidi oldu.

Beykoz Çayırı

BAŞKAN ÇELİKBİLEK: KENDİ EVLATLARIMIZIN DÜĞÜNÜ GİBİ ÖZENDİK…

Nikâhı kıyılacak çiftleri tebrik eden Başkan Çelikbilek; “Beykoz çok büyük bir aile. Bu yıl da evlenmek için bize başvuran çiftlerimiz için üzerimize düşen görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 19 çiftimizi ilçemize yaraşır şanlı bir şölenle Beykoz Çayırı‘nda evlendiriyoruz. Bugün evlendirdiğimiz evlatlarımız, Türk aile yapısına yeni bir taş ekleyecekler. Onlarla gurur duyuyorum. Emek ve titizlikle yapılan bir iş. Değerli eşim Ayşe Hanım ve arkadaşları, çiftlerle bizzat ilgilendi. Kendi çocuklarının düğün hazırlığını yapar gibi özendiler. Şahitlerimizin huzurunda bu mutluluğu paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz. Hayırlı ve mübarek olsun. Bir ömür mutlu olsunlar” dedi.

Beykoz Çayırı

MUSTAFA KESER KONSER VERDİ, DAVETLİLERE DÜĞÜN ÇORBASI İKRAM EDİLDİ…

Çelikbilek, konuşmasının ardından Neslihan Usta ve Serkan Yavuz çiftinin nezdinde 19 çiftin nikâhını kıydı. Sevilen sanatçı Mustafa Keser’in konser verdiği gecede çiftler, aileleri ve yakınlarıyla birlikte eğlenerek nikâhlarını kutladı. Beykoz Belediyesi, çiftlerin mutluluğuna şahitlik etmek için alana gelen vatandaşlara ve davetlilere düğün çorbası ikram etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AYGAD

AYGAD güçlü yönetimiyle yoluna devam ediyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin ...