Uğur Mumcu özlemle anıldı…

1

Gazeteci Uğur Mumcu, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçelerde de anıldı. Kadıköy, Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye, Kartal gibi ilçelerdeki bazı partiler, kendi ilçe binalarında anma törenleri düzenlediler.

Sancaktepe’de yürüyüşle anıldı…

Uğur Mumcu için Sancaktepe Demokrasi Caddesi üzerinde bir anma yürüyüşü de düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen törenlerin en yoğunu, Ankara’da Mumcu’nun evinin önünde düzenlenen anma töreni oldu. Törene; CHP, DSP, İşçi Partisi, Eğitim-İş, Birleşik Büro-Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birliği ve Beşiktaş Çarşı taraftar grubunun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

19 yıl geçti, katilleri hala bulunamadı…

Törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “19 yıl geçti, katilleri hala bulunamadı. Namus sözü verildi, gereği yapılmadı. Bizler de sabırla bekliyoruz. Uğur Mumcu’yu pusuya düşürüp katledenler bulunsun. Adalet yerini bulsun. İstediğimiz bu” dedi. Kılıçdaroğlu, beraberindeki Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları ve bazı milletvekilleriyle birlikte Uğur Mumcu’nun Ankara Gaziosmanpaşa’daki evine gelerek, Mumcu’nun eşi TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, kızı Özge ve oğlu Özgür Mumcu ile bir süre görüştü.

Çıkışta, Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü sokaktaki anma programına katılan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik Yayalarda tapu sevinci

Pendik Yayalar’da tapu sevinci

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan alanlara Yayalar 5. Bölge de eklendi. Toplam 1.200 tapunun dağıtımına başlanan bölgede, kentsel ...