Deluxia Park Business

Teknik Yapı’dan ilk örnek ofisli proje; Deluxia Park Business

Türkiye’de ilk kez “örnek ofis” uygulamasıyla satışa sunulan Deluxia Park Business projesinde, KDV ve faiz yükü yılbaşına kadar Teknik Yapı tarafından karşılanıyor. Rekabetçi fiyatlarla satışa sunulacak A plus ofislerde, metrekare fiyatı 7 bin 700 liradan başlıyor.

Kentsel dönüşeme ilk başladığı Maltepe’ye yeni bir anlayışla dönen Teknik Yapı, sadece ofis ve ticari ünitelerden oluşan Deluxia Park Business projesinin satışına başlıyor. Fiyat, faiz ve KDV avantajı sunan proje, yılbaşına kadar lansmana özel satış koşullarıyla lanse ediliyor. Teknik Yapı’nın her zaman müşterinin yanında olduğunun altını çizen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, aidat giderlerini minimize etmek, faiz yükünü azaltmak ve yüksek prim potansiyeli sunabilmek için bu projeye özel çalışma yapıldığını ifade etti.

PROJENİN KAZANDIRMA MALİYETİ ÇOK YÜKSEK…

Toplam 14 dönüm arazi üzerinde iki blok olarak yükselecek projenin satış büyüklüğünün yaklaşık yarım milyar lira olacağı bilgisini paylaşan Durbakayım, KDV hariç birim satış fiyatının 7 bin 700 lira seviyesinden başlayacağını; Anadolu Yakası’nda Ataşehir ve Fikirtepe gibi finans merkezlerine alternatif arayışına girenlerin ulaşım avantajına sahip Kartal ve Maltepe’de yoğunlaştığına vurgu yaptı. Projenin lansman avantajları ve sektörde ötelenen zamlara da dikkat çeken Umut Durbakayım; “Sektörde aylardır dizginlenen fiyat artışını bu projemize yansıtmadık. Buna ek olarak, yılbaşına kadar gerçekleşecek satışlarda KDV’yi de biz üstlendik. Ayrıca bazı vadelerde de faiz yükünü de sıfırladık. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda, projenin kazandırma potansiyelinin ne kadar yüksek olduğu ortaya çıkıyor” açıklamasında bulundu.

SEKTÖRDE İLK ÖRNEK OFİS…

Büyüklükleri 80 ile 1.316 metrekare arasında değişen 400 ofis ve büyüklükleri 99 ile 555 metrekare arasında değişen 14 adet ticari ünitenin yer aldığı Deluxia Park Business projesinin satışında bir ilk gerçekleştirilecek. Birebir örnek daire kavramını Uphill Court projesiyle sektöre taşıyan Teknik Yapı, bu kez de “örnek ofis” ile sektörde yeni bir akım başlatıyor. Projede yer alan A plus ofisler için satış merkezinde örnek ofis hazırlayan Teknik Yapı, kalite ve kullanım alternatiflerini birebir gösterecek.

Deluxia Park Business

KİRA GELİRLERİ, AİDATLARI DÜŞÜRECEK…

Deluxia Park Business projesinde metrekare başına düşen aidat geliri, kira gelirleri ile minimize edilecek. Projede yer alan ve büyüklükleri 76-123 metrekare arasında değişen 6 adet toplantı salonunun, 17 ve 18 katlarda yer alacak spor salonu ile restoranın, blokların altındaki kafeteryanın, sınırlı sayıdaki otopark alanının ve oto yıkamanın kira gelirleri, aidatların düşürülmesi için kullanılacak.

Deluxia Park Business

OTOPARK KİRALAMASINDA BİR İLK…

Projede yer alan 400 ofis ve 14 dükkandan oluşan toplam 414 ünitenin kullanımı için açık otopark ve 4 kattan oluşan kapalı otopark yer alacak. Yaklaşık 600 araç kapasitesine sahip otoparkın bir bölümü misafir otoparkı olarak ayrılırken, engellilere özel 16 adet otopark yapılacak. Projedeki her ofis için en az 1 adet kapalı otopark tahsis edilirken, büyük ofisler için bu rakam iki olacak. Diğer taraftan, istek doğrultusunda site yönetiminden kiralanabilecek 51 araç kapasiteli otopark alanından elde edilen gelir, aidatların düşürülmesi için kullanılacak.

FAİZ VE KDV AVANTAJI İLE SATIŞA ÇIKIYOR…

Teknik Yapı, lansman dolayısıyla KDV dahil fiyatların 712 bin 248 liradan başladığı A plus ofislere, yüzde 18’lik KDV indirimi veya sıfır faiz fırsatı sunuyor. Ofis satışlarında 48 aya kadar vadeyi tercih edenler için Teknik Yapı, firma kredisi kullandırarak “0” faiz uygulayacak. Diğer taraftan, yılbaşına kadar peşin alımlarda veya anlaşmalı bankalardan baz faiz oranı ile kredi kullananlara, KDV miktarı kadar indirim uygulanacak. Ticari faiz oranlarının bireysel konut faizlerinin üzerinde olduğunun altını çizen Umut Durbakayım, müşteri üzerindeki faiz yükünü azaltmak için ise 100 aya kadar vadelerde banka faiz oranlarının büyük bir kısmının karşılanacağı bilgisini paylaştı. Bu kapsamda Teknik Yapı, söz konusu vadedeki faiz oranlarını anlaşmalı bankalarda yüzde 0,79 olarak müşteriye yansıtacak.

Deluxia Park Business

GOLD LEED ADAYI…

Çevreye ve doğaya duyarlı mimari konsepte sahip olan Deluxia Park Business projesinin, tasarımında ve inşaatında LEED kriterlerine uyum sağlandı. LEED kriterleri kapsamında, ortak alanları aydınlatmada güneş enerjisinden faydalanılacak. Yağmur suyunu biriktiren ve geri dönüştüren sistemlerle donatılan binalarda enerji kaynakları etkin bir şekilde kullanılacak. Deluxia Park Business, gün geçtikçe değerlenen Kartal ve Maltepe’nin kesişim noktasında yer alırken; metroya, E5’e, havalimanına ve diğer ulaşım ağlarına olan yakınlığı ve rahat erişimiyle ön plana çıkıyor. Proje metro ağlarına 2 dakika, havalimanına ise yaklaşık 15 dakikalık mesafede yer alıyor.

Deluxia Park Business

Türkiye’de ilk kez “örnek ofis” uygulamasıyla satışa sunulan Deluxia Park Business projesinde, KDV ve faiz yükü yılbaşına kadar Teknik Yapı tarafından karşılanıyor…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’ye City’s geliyor

Kadıköy Life Ailesi olarak komşu ilçemiz Maltepe’nin adeta kaderini değiştirebilecek bir haberi sizlerle paylaşmanın mutluluğu içinde olduğumuzu bildiriyoruz. ...