Üsküdar’ın yedinci Spor Sarayı açıldı

Üsküdar Belediyesi’nin altında imzası bulunan spor merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Üsküdar Belediyesi Ek Hizmet Binası’na yapılan Çavuşdere Spor Sarayı, toplam 10 bin 150 metrekare alanda 5 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede inşa edildi.

Merkezde beş kulvarlı iki adet yüzme havuzu (bay ve bayan), fitness salonu (bay ve bayan), bay ve bayan olmak üzere iki adet basketbol stüdyosu, iki adet masa tenisi salonu, iki adet spinning salonu, bir adet  bay pilates-kardio, bir adet bayan aerobik salonu, 800 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonu (Yaz ve Kış Spor Okulları: Beceri gelişim ve eğitsel oyunlar, basketbol ve voleybol, ücretsiz bayanlara özel pilates) ve birçok sporun yapılabileceği spor alanları yer alıyor.

çavuşdere spor sarayı

SPOR ŞEHRİ ÜSKÜDAR…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Her fırsatta Üsküdar’ın kültür ve tarih şehri olduğunu söylüyoruz. Ama son dönemlerde yaptığımız projelerle, yaptığımız yatırımlarla artık Üsküdarımız, bu güzellikleri ve özellikleri yanında bir spor şehri oldu. Çavuşdere Spor Sarayı, Üsküdar’ın spor şehri olmasında önemli bir hızlanmayı ve önemli bir ihtiyacı gidermiş olacak. Son üç yılda yaptığımız yedi ayrı spor salonumuzla birlikte gerçekten İstanbul’un da, Türkiye’nin de ortalaması üzerinde güzel bir spor şehri olma yolunda hızla ilerliyoruz.

üsküdar belediye başkanı hilmi türkmen

İŞTE ÜSKÜDAR FARKI BU…

Yedi tane kapalı spor salonumuz var ve bu spor salonlarının beşinde havuz bulunuyor. Çavuşdere Spor Sarayı sadece Üsküdar’a değil, sadece İstanbul’a değil, ülkemizin gençliğine ve yarınlarına hizmet edecek muhteşem bir saray oldu. Adından da anlaşıldığı üzere bu bir salon veya kompleks değil, bu tepeden tırnağa yüzme havuzlarıyla, fitness salonlarıyla, pilates salonlarıyla ve basketbol sahalarıyla tam bir saray oldu. İşte Üsküdar farkı bu! Bu güzel sarayımızın İstanbul’a, Üsküdar’a ve siz gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Çavuşdere Spor Sarayı

Üsküdar Belediyesi Ek Hizmet Binası’na yapılan Çavuşdere Spor Sarayı, toplam 10 bin 150 metrekare alanda 5 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede inşa edildi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açıldı

Günde yaklaşık 1000 kişiye hizmet verecek Anadolu Yakası’nın en geniş kapsamlı diş hastanesi Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı ...