Sultanbeyli esnafına tartı denetimi…

1

29 Şubat’ta sona erecek ölçü ve tartı aletlerinin muayene bildirim süresinin sonuna yaklaşılırken, Sultanbeyli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Ölçü ve Ayar Memurluğu ekipleri, pazar ve işyeri esnafını muayeneye tabi tuttu. Yapılan muayeneler sonucunda, ölçü ve tartı aletlerinde ölçü bazında miligramlık hatalar haricinde büyük bir sıkıntının olmadığı görüldü.

Denetimler sırasında esnafı, ölçü ve tartı aletlerinin uluslararası standartlara uygun olması konusunda uyaran Belediye yetkilileri, özellikle plakası olmayan ölçü ve tartı aletlerinin kullanılmaması konusunda ikazda bulundu. Ayrıca, Ocak ayında başlayan ölçü ve tartı beyanı verme süresinin ay sonunda sona ereceğini hatırlatan yetkililer, mükelleflerin cezai duruma düşmemeleri konusunda da uyarıda bulundu.

Ölçü ve tartı aletlerinin muayene bildirim süresi 29 Şubat’ta sona erecek…

3516 Sayılı Kanun gereği Şubat aynın son gününe kadar devam edecek olan beyanlar, Belediye Ölçü ve Ayar Memurluğu Birimi’ne veya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne yapılabilmektedir.

İki yılda bir muayene edilmesi gereken ölçü ve tartı aletlerinin denetimini yapan Belediye yetkilileri, denetimler sırasında esnaf vatandaşları bu konuda ayrıca uyararak; Ocak ve Şubat aylarında başvuru yapmalarının yasal zorunluluk olduğunu bir kez daha hatırlattılar.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sultanbeyli Belediyesi’ne 3 altın madalya

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde müsabakalara hazırlanan sporcular, turnuvalardaki başarılarıyla göz dolduruyor. Çanakkale’de devam eden Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda ...