Liseliler, üniversite üniversite geziyor…

1

Pendik Belediyesi Kütüphane Gönüllüleri, lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlık dönemi kapsamında motive olabilmeleri adına yeni bir uygulama gerçekleştiriyor.  

Gönüllülerin gerçekleştirdiği üniversite ziyaretleri ile öğrenciler, yüksek öğretim kurumları hakkında bilgi sahibi oluyor. 5 düz lise ve bir meslek lisesinden öğrencilerin yer aldığı ziyaretler, ilk etapta Okan Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’ne gerçekleştirildi. Kütüphane sorumlularının belirlediği ziyaretler, 60 kişilik kalabalık bir öğrenci grubuyla gerçekleştiriliyor.

Üniversitelerde öğrencilere; üniversite kütüphanesi, kampus ve bölümler gezdirilirken, burs imkanları ve öğrencilerin sahip olduğu haklar anlatılıyor. Sonrasında ise bir dizi eğitim semineri verilirken, seminerler arasında kariyer yönetimi, meslek tercihi ve yüksek öğretim kurumları hakkında tanıtıcı bilgiler de aktarılıyor.

Lise öğrencileri ilk defa üniversitede derse girecek…

Mart ayı sonuna denk gelen Kütüphaneler Haftası için, Pendik Belediyesi Kütüphane Gönüllüleri şimdiden hazırlıklarını yaptı. Önceden belirlenen uygulamaya göre, Marmara Üniversitesi’ne gerçekleştirilecek olan ziyarette lise öğrencileri üniversitede derse girecek. Bir hafta içerisinde 3 gün derse girecek olan öğrenciler, ilk üniversite deneyimlerini Kütüphaneler Haftası’nda yaşayacak. Kütüphane Gönüllüleri, dersler için üniversite bölümleri ile irtibat halinde.

2

3

Hakkında Kemal Aşan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te genç yetenekler keşfedildi

Pendik Belediyesinin sportif yeteneği olanları keşfetmek ve keşfedilen sporcuları fiziksel olarak hazır hale getirmek için başlattığı yetenek taramalarının ...