SKAL International Marmara dünyayı fethetti…

SKAL International Marmara Kulübü’nün Ekim ayı toplantısı, Ağaoğlu My City Otel’de gerçekleşti. Toplantıya, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları damgasını vurdu.

Kulübün Dünya Kongresi’ne katılım gösteren Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök’ün Obama temaslarını da aktardığı, Ağaoğlu My City Otel Genel Müdürü Serkan Gümrükçü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, ünlü aşçı Rafet İnce’nin özel menüleri parmak ısırttı.

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı, The Green Park Hotel Pendik Genel Müdürü Dilaver Doğru’nun “Biz bir aileyiz” mesajı verdiği toplantıya, SKAL Federasyonları Genel Sekreteri Ferzan Kırhan da katılım gösterdi.

HEP BİR AĞIZDAN ONUNCU YIL MARŞI…

Ağaoğlu My City Otel’de, SKAL International Marmara Kulübü üyelerinin coşkuyla seslendirdiği Onuncu Yıl Marşı yankılandı. Türkiye’nin sektörlerinde önde gelen isimleri, ellerinde Türk Bayrakları ile renkli görüntüler oluşturdu.

EŞSİZ MENÜLER ARASINDA DOSTLUK SOHBETİ…

Uzun yıllardır lezzetlerinin yanı sıra TRT Haber’de yemek programı sunuculuğu ile milyonları ekrana kilitleyen ünlü aşçı Rafet İnce’nin Ağaoğlu My City Otel’in güçlü kadrosu ile birlikte hazırladığı menüler, SKAL üyelerinin beğenisini kazandı. TÜRSAB BYK Başkanı Nezih Üçkardeşler, Global Residence Sahibi Bülent Karamanoğlu, tanınmış işadamı Leonidas Mikropulos, FHS Turizm Sahibi Ferzan Kırhan, Arama Kurtarma Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Eken, Ünlü Gurme & Osmanlı Mutfağı Temsilcisi Ali Güler ve Yapımcı Jale Kibritçioğlu gibi sektörlerinde tanınmış birçok SKAL üyesinin katılım gösterdiği SKAL Marmara Ekim ayı toplantısı, bir hayli verimli geçti.

“AMERİKA OBAMA’YA KALSIN, BİZ TÜRKİYE İLE DEVAM EDİYORUZ…”

Kulübün Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök, Amerika’da gerçekleşen ve dünya genelinden SKAL üyelerinin katılım gösterdiği Dünya Kongresi’ne yönelik gözlemlerini paylaştı. En yoğun üye sayısının Avrupa ülkelerinden olmasına rağmen, AB’den yeterince SKAL üyesinin kongreye katılmamasını ekonomik kriz gerekçesine bağlayan Özkök; “Amerika Obama’ya kalsın, biz Türkiye ile devam ediyoruz” diyerek, Türkiye’nin bölgesinde parlayan yıldız olduğunu ve potansiyelinin dünya genelinde dikkat çektiğinin altını çizdi.

“BAYRAĞI TÜRKİYE ALDI…”

Somer Özkök, Amerika’daki Dünya Kongresi’nde ilginç bir anısını da paylaştı. “Dünya Başkanımız gelmişti. Onur konuğu olarak 40 yıllık bir SKAL üyesini sahneye davet etti. Ardından işaret ettim. 52 yıllık bir SKAL üyesi olduğumun aktarılması ile birlikte bayrağı Türkiye aldı. SKAL International Marmara Kulübü, Dünya Kongresi’nde yüzde 10 üye artış oranı ile sertifika da kazandı. Etkinlik ile bir üye daha törenle kulübe katıldı.

İLGİNÇ İSTATİSTİKLER DE PAYLAŞILDI…

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Dilaver Doğru, üyeleri ile birlikte bazı istatikleri de paylaştı. İşte o istatistiklerden bazıları:

– Nüfusu 70 milyon civarında olan Türkiye’de 52 Milyon 586 Bin Türk yaşıyor.

– Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman.

– Müslümanların yüzde 76’ı Sünni, yüzde 24’ü ise Şii.

– Ülkede 140 Bin Hristiyan, 85 Bin Ortadoks, 45 Bin Katolik, 10 Bin Protestan yaşıyor.

– Dünya nüfusunun 2,2 Milyarı Hıristiyan ve 1,6 Milyarı ise Müslüman.

– Dünyada 1,1 milyar dinsiz var…

– Türkiye, Müslüman nüfus sayısında 8. sırada…

– Yine Türkiye, en yoğun Müslüman nüfusunu barındıran ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Etkinliğin ev sahibi Ağaoğlu My City Otel Genel Müdürü Serkan Gümrükçü, kulüp üyeleri ile birlikte aynı çatı altında olmaktan ötürü mutluluğunu ifade etti…

Ünlü Gurme – Osmanlı Mutfağı Temsilcisi Ali Güler, Ağaoğlu My City Otel Genel Müdürü Serkan Gümrükçü, Ünlü Aşçı ve Program Sunucusu Rafet İnce, Kadıköy LIFE Dergisi Editörü Adem Giden…

SKAL Marmara Kulübü Başkanı Dilaver Doğru, ünlü aşçı Rafet İnce ve ünlü gurme Ali Güler’i tebrik etti…

Skal International Marmara Kulübü Başkanı Dilaver Doğru, The Green Park Otel Pendik Event Menager Arzu Erdem, Young SKAL Melda Ayaz ve Kadıköy LIFE Dergisi Editörü Adem Giden…

SKAL Marmara Kulübü Başkanı Dilaver Doğru ve FHS Turizm Sahibi Ferzan Kırhan…

Young SKAL Tolga Bulugan, Başkan Dilaver Doğru, Young SKAL Melda Ayaz…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...