Siyasi parti başkanları Beykoz’da buluştu…

S1

Beykoz’da bulunan siyasi partilerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in evsahipliğinde, ilçeye dair gelişmelerin, sorunların ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü istişare toplantısında bir araya geldi.

2/B’den kentsel dönüşüme, eğitim yatırımlarından turizme, istihdamdan yeni projelere tüm konuların görüşüldüğü, bir ilçe belediye başkanın evsahipliğinde tüm siyasi parti başkanlarına yönelik ilk kez düzenlenen toplantıya katılım yoğun oldu.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen buluşmaya; AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, BDP Beykoz İlçe Başkanı Menderes Kaya, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun, BBP Beykoz İlçe Başkanı Gökhan İnce, DSP Beykoz İlçe Başkanı Mehmet Yanç ile partilerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.   

S18

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, toplantıya katılanları; “Hepimiz 250 bin nüfuslu Beykoz ailesinin bir ferdiyiz. Beykozluların emrindeyiz. Beykoz için yapabileceklerimizi ortak akılla bulmak ve değerlendirmek üzere bu buluşmayı tertip etmiş bulunuyoruz. Beykozluluk şuuru ve bilincini dikkate alarak hareket eder ve bu toplantıya katkı sunarsak, çok daha güzel bir ilçe tesis ederiz” sözleriyle selamladı.

Beykoz’da kentsel dönüşümün önemini vurgulayan Çelikbilek; “Biz bu konuda öncü olmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın ortak kullandığı alanlarda dönüşüm yapmamız lazım. Eski yapılara çözüm bulmak, yollarımızın genişletilmesi, binalarımızın depreme karşı güçlendirilmesi lazım. İlçemiz tamamı sit alanı konumunda. 1995 yılından bu yana sit alanı olmanın verdiği sıkıntıları yaşıyoruz. Sitin kalkması için gerekli girişimlerde bulunduk” dedi.

İlgili kurumlar nezdinde yapılan girişimler sonucunda eğitim alanında birbirinden değerli pek çok projeyi ilçeye kazandırdıklarını söyleyen Çelikbilek; Türk-Alman Üniversitesi, Medipol Sağlık Üniversitesi, Beykoz Lojistik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nin Beykoz’u eğitim alanında cazibe merkezi haline getireceğini sözlerine ekledi.

Toplantı, ilçedeki siyasi partilerin 6 ayda bir buluşma kararının ardından sona erdi.    

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...