Sultanbeyli’de Sultan II. Abdülhamid Sempozyumu…

2

Osmanlı padişahlarının 34.’sü olan Sultan II. Abdülhamid’in hayatı ve biyografisi, vefatının 94. yılında Sultanbeyli’de yapılacak sempozyumda ele alınacak.

21 Eylül 1842 tarihinde doğan ve 76 yaşındayken, 10 Şubat 1918 yılında hayatını kaybeden Sultan II. Abdülhamid, Osmanlı padişahları arasında en fazla sözü edilen padişahlardan biri oldu.

Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının bilinmeyen yönleri ve tahtta geçen 33 senesi, kız kardeşi Cemile Sultan’ın büyük kısmına malik olduğu Sultanbeyli’de ele alınıyor. Değerli akademisyenlerin ve yazarların katılacağı sempozyumda, dönemin Osmanlı’sına ve Sultan Abdülhamid’in hayatına ışık tutulacak.

Sempozyumda; “Sultan II. Abdülhamid’in Yönetim Anlayışı, Hukuk Reformları ve Abdülhamid Döneminde Sultanbeyli” gibi birçok başlık, uzmanları tarafından ele alınacak.

Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın,  Prof. Dr. Coşkun Çakır ve Doç. Dr. Erhan Afyoncu gibi bilim-sanat dünyasının çok önemli 15 isminin katılacağı sempozyum; 11 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sultanbeyli'de uyuşturucu denetimi

Sultanbeyli’de uyuşturucu denetimi

Sultanbeyli’de polis ekiplerinin uyuşturucu madde kullananlara yönelik uygulamaları sürüyor. Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe sakinlerinin şikayeti üzerine ...