Şile’de “Arama ve Kurtarma” eğitimleri…

2

Şile Kaymakamlığı ve İstanbul Valiliği AFAD ile birlikte “Afetlere karşı alınması gereken tedbirler” kapsamında başlatılan “Arama ve Kurtarma” eğitimlerine hız verildi. Şile Kaymakamı Şükrü Görücü tarafından organize edilen “Arama ve Kurtarma” eğitimleri, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce hayata geçirildi.

Birinci aşama eğitim olarak adlandırılan temel eğitimde, Halk Eğitim Merkezi toplantı salonundaki teorik ve pratik uygulamaların ardından, bir tatbikat gösterisi ile eğitim güçlendirildi.  Şile Belediye Başkanlığı’nca oluşturulan 25 kişilik Arama ve Kurtarma personeline yönelik verilen eğitimler, Şubat ayının son haftası 5 gün süreyle devam etti. 

Ayrıca, İMKB 50. Yıl Çok Programlı Lisesi bahçesi seçilerek; öğrencilere sivil savunma, afetler, afetlerin önemi ve afetlerden korunma yöntemlerinden kısaca bilgiler verildi. 

Temsili olarak, depremde hasar görmüş bir binadan mahsur kalmış insanların tahliye yapılması, sedye ile yaralı indirme ve hastaneye nakil senaryoları gerçekleştiridi.

1

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...