Haldun Taner 97 yaşında…

1

Cumhuriyet dönemi Türk Edebiyatı’nın önde gelen yazarlarından olan Haldun Taner, eserleriyle hala yaşıyor ve 97 yaşında…

16 Mart 1915’te İstanbul’da doğan Haldun Taner’in yeni yaşı, yine 16 Mart’ta, kurulduğu günden beri yalnızca kabare oyunları oynayan Ali Erdoğan / Kabare Dev Aynası Tiyatrosu’nun oyuncuları tarafından, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde saat 20.30’da kutlanıyor.

Kabare Dev Aynası Tiyatrosu, bu kutlamada Haldun Taner’in kaleme aldığı “Vatan Kurtaran Şaban” ve “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” oyunlarının bir kolajı olan “Şakayla Söyler Haldun Taner” oyununu sergileyecek.

Oyunun aynı zamanda yönetmeni olan Ali Erdoğan; “Haldun Taner usta, eserleriyle hala aramızda ve 1964’te yazdığı oyunlarla hala güncel… Çünkü üstat, değişmeyen zihniyetimizin oyunlarını yazmış. Zihniyetimiz değişmiyor ve yerimizde sayıyoruz. Oyunlarıyla, bir arpa yol gidemeyişimizin acı mizahını yapıyor Haldun Taner… Böyle giderse, bir 97 yıl daha aramızda olacak” diyor.

2

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...