23 Nisan

Şile’de 23 Nisan şenliği

Şile Belediyesi tarafından 2015 yılında birincisi düzenlenen “23 Nisan Anne Sokakta Şenlik Var” etkinliği, bu sene de Üsküdar Caddesi’nde yapılacak. Önceki yıllarda olduğu gibi birbirinden eğlenceli etkinlik ve atölyeler, miniklerin ilgi odağı olacak.

23 Nisan Pazar günü saat 13.00’de Üsküdar Caddesi ve Belediye Meydanı üzerinde kurulacak üç boyutlu platform, kostüm standı, karikatür atölyesi, slime yapım atölyesi, yüz boyama atölyesi, Şile bezi çılgın bebekler atölyesi, rüzgar gülü atölyesi, büyülü gezegen yapım atölyesi, taş boyama atölyesi, seyyar tırmanma duvarı, kil heykel atölyesi, çim adam atölyesi, 3D roller coaster, sosis balon atölyesi, minik şefler atölyesi ve Şile bezi işleme atölyesi, miniklerin yeteneklerini geliştirecek.

ÇOCUKLER EĞLENCEYE DOYACAK…

Şile Belediyesi, şenlik kapsamında çocukların mutluluğu için her türlü ayrıntıyı düşündü. Cadde boyunca kurulacak stantların yanı sıra çocuklar için ücretsiz pamuk şeker, patlamış mısır ve daha birçok farklı ikramla beraber sahne gösterisi, illüzyon ve bubble show gösterileriyle çocuklar eğlenceye doyacak.

GELENEKSEL HALE GETİRİLDİ…

“Anne Sokakta Şenlik Var” adı verilen etkinlikte çocukların son derece mutlu olduğunu gören Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, bu festivalin kalıcı hale getirileceğinin sözünü vermişti. Geleneksel hale gelen “Anne Sokakta Şenlik Var” etkinliğiyle ilgili Tabakoğlu, şunları ifade etti: “2015’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarımız için özel bir gün hazırladık ve çocuklarımızın bu şenlik kapsamında gönüllerince eğlenmesinden son derece mutlu olduk. Geçen sene ikincisini düzenlediğimiz ve bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz şenliğimizi de bu nedenle kalıcı hale getirdik. Minik kardeşlerimizin gönüllerince eğlenmesi, onların mutluluğunun yüzlerine yansıması bizleri gönülden heyecanlandırıyor, mutlu ediyor. Çocuklar bizim geleceğe en büyük mirasımız.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...