Beykoz’da Çocuk Kitapları Fuarı

Beykoz Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin nitelikli bir okuma kültürüne sahip olması amacıyla düzenlediği Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nın bu yıl üçüncüsüne ev sahipliği yapacak.

Geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görülen 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, istikrarlı olarak sürdürülen İstanbul ve Türkiye’nin tek çocuk kitapları fuarı niteliğine sahip. Beykoz Belediyesi, bunu en önemli vazifeleriminden biri olarak görüyor ve diktiği fidanın meyve veren büyük bir ağaca dönüşmesi için her türlü özeni gösteriyor.

çocuk kitapları fuarı

FUARIN ONUR YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU…

22-30 Nisan tarihleri arasında Beykoz sahilindeki 2.100 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek olan 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na, bu yıl ülkemizin önde gelen 75 çocuk kitapları yayıncısı katılıyor. Türk edebiyatının değerli ismi, gençlik ve çocuk edebiyatı alanında en çok okunan yazarlarımızdan Gülten Dayıoğlu, bu yılki fuarın onur yazarı olacak.

75 DEĞERLİ YAZAR AĞIRLANACAK…

Fuarda bu yıl yenilik olarak, küçük kitap dostları için sevdikleri yazarların söyleşileri ilave edildi. Gülten Dayıoğlu başta olmak üzere değerli yazarlar Şermin Çarkacı, Erol Erdoğan, İrfan Gürkan Çelebi, Melih Tuğtağ ve Bestami Yazgan, fuar süresince söyleşiler gerçekleştirecekler. 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda bu yıl söyleşi ve imza etkinlikleriyle toplam 75 değerli yazar ağırlanacak.

cocuk kitapları fuarı

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEK…

Bu yıl fuarda “Geleceğe Yön Verenler” başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan önemli şahsiyetlerden birkaçı, tiyatral etkinliklerle canlandırılacak. Fuara gelen çocuklar İbni Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Einstein, Newton ve Gutenberg’i aralarında gezerken görecek ve onların hangi alanlarda nasıl önemli işler yaptıklarını kendilerine sorarak öğrenecek. Ayrıca fuar süresince çocuklar her gün masalcı abla, palyaço ve kukla gösterileriyle eğlenecek.  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...