Kenan Kurt

Sancaktepe’ye yeni emniyet müdürü; Kenan Kurt

Kadıköy’de görevini İbrahim Kocaoğlu’na devreden Kenan Kurt, terfi alarak Sancaktepe’nin yeni emniyet müdürü unvanıyla çalışmalarına başladı.

İlçede emniyet binaları, araçlar ve birçok teçhizatın yenilenmesini sağlayan ve koordine eden Kurt’un görevi süresince suç oranlarının yaklaşık olarak yüzde 30 değerlerinde düştüğü, kamuoyuna sunulan istatistiklere yansıdı. Yine Kenan Kurt’un üç yıllık dönemi, Kadıköy’de emniyet müdürleri arasında en uzun yıl olarak kayıtlarda yerini aldı.

Kenan Kurt

15 TEMMUZ’DA CANINI ORTAYA KOYMUŞTU…

Kadıköy’ün bir önceki dönem Emniyet Müdürü Kenan Kurt, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin püskürtülmesinde büyük emeği geçen isimler arasında yer aldı. Özellikle sabaha karşı Acıbadem’de birebir çatışmada ölümden dönen Kurt, personeli ile birlikte darbecilerin Türk Telekom binasına girişini engelleyerek, büyük bir kaosun önüne geçilmesini sağlamıştı. Acıbadem Muhtarı Mete Sertbaş ise, darbeciler tarafından kurşunlanarak şehit edilmişti.

Kenan Kurt, Kadıköy’de acısıyla tatlısıyla dolu dolu 3 yıl geçirdi…

DAHA GÜZEL VE YAŞANILABİLİR BİR SÜREÇ İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM…

Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan Kenan Kurt; “Kadıköy’de görev yaptığım süre içerisinde vatandaşın ve kamunun huzuru, refahı için emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da görevimiz gereği Sancaktepe’miz için çalışıp, daha güzel ve yaşanılabilir bir süreç için çabalayacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...