Sancaktepe

Sancaktepe ulaşımda çağ atlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sancaktepe’de bir dizi ziyaret gerçekleştirerek ilçe sakinleriyle bir araya geldi. İlk olarak bir hasta ziyaretiyle başlayan Uysal, daha sonra sokak ve caddelerde vatandaşlarla sohbet edip, şikayet ve isteklerini dinledi. Ardından bir fabrikayı ziyaret eden ve işçilerle görüşen Başkan Mevlüt Uysal, Necmettin Erbakan Külliyesi’nde ise iş insanları ile buluştu.

Sancaktepe’de vatandaşlara hitap eden Uysal, ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Özellikle ulaşımda önemli hizmetlerin yapılacağını söyleyen İBB Başkanı Mevlüt Uysal; “Sancaktepe yeni yatırım projeleriyle daha da gelişecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne (YSS) giden bağlantı yollarının buradan geçmesiyle bölge trafiği büyük ölçüde rahatladı. YSS Köprüsü’ne giden metro ve yüksek hızlı tren hattının Sancaktepe’den geçecek olması, Üsküdar-Ümraniye hattının Sancaktepe‘ye kadar uzatılmasıyla burası ulaşımda çağ atlayacak. Ayrıca, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Millet Bahçeleri’nin biri de Sancaktepe’ye yapılacak. Sancaktepe Belediyesi ve ilgili kurumlarla birlikte proje tamamlandıktan sonra detaylarını paylaşacağız” dedi.

Sancaktepe

“ARTIK DÜNYA ÇAPINDA PROJELER YAPIYORUZ”

Öte yandan, tüm engellemelere rağmen Türkiye’nin kalkınmaya devam ettiğini belirten Uysal; “Yıllardır bizleri ‘Türk milleti tembeldir, çalışmaz’ diyerek kandırdılar. Kafamızı kaldırıp şöyle bir dünyaya baktığımızda Türkler, hiç kuşkusuz en çalışkan milletler arasında yer alıyor. Bu sayede artık Türkiye, dünya çapında projelere imza atabilecek ülke konumuna geldi. Örneğin, 3. Havalimanı projesiyle dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Daha birçok projeyle Türkiye’yi şaha kaldıran yatırımlara öncülük ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“BİRLİK OLURSAK HER ENGELİ AŞARIZ”

Bölücü faaliyetlere karşı birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Mevlüt Uysal; “Anadolu gibi dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. O yüzden asırlardan beri dünyanın gözü bu topraklarda. Şimdi tekrar bu topraklarla, bu coğrafyayla ilgili hesaplar yapılıyor. İşte bu nedenle ülkemizin adeta taşeron terör örgütler tarafından kuşatılması projesine karşı içeride ve dışarıda mücadele ediyoruz. En son Zeytindalı Harekatı’yla Afrin’i teröristlerden temizledik. Bugüne kadar Türkiye’den 180 bin Suriyeli memleketine geri döndü. Diğer bölgelerin de teröristlerden temizlenmesi halinde bu sayı daha da artar. Bunların hepsini yapabilmemiz için önce kendi içimizde birlik, beraberlik ve dayanışma gerekiyor” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yoga Academy

Yoga Academy, 101. merkezini Sancaktepe’de açtı

Yoga Academy, 101. merkezinin açılışını İstanbul Sancaktepe’de gerçekleştirdi. Yogayı gerçek anlamda spor olarak yapmak isteyenlerin Orijinal Yoga Sistemi ...