Sahrayıcedit’ten Çankırı’ya yardım eli…

Çankırı’da evi yanan 5 çocuklu aileye Sahrayıcedit’ten yardım eli uzandı. Çankırı Bayramören ilçesine bağlı Çakırbağ Köyü’nde 7 kişilik bir aile, evde çıkan yangında tüm eşyalarını kaybetti.

Bir anda acı bir şekilde her şeyini kaybeden ve 5 çocukla açıkta kalan aileye yardım için harekete geçen ilk kişi İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Aydınevler Muhtarı Sami Soydal oldu.

İstanbul’dan toplamış olduğu yardımları Çankırı’ya götüren ve kendi elleriyle aileye teslim eden Başkan Sami Soydal; “Can kaybı olmaması teselli edici… Böyle bir felaketi kimse yaşamasın. Çok acı bir durum, büyük geçmiş olsun” dedi.

AİLEYİ EV SAHİBİ YAPABİLMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİLER…

Çankırı Bayramören İlçe Kaymakamlığı ile İstanbul Çankırılılar Vakfı’nın el ele vererek, aileyi ev sahibi yapabilmek için harekete geçtikleri belirtildi. İstanbul’da yaşayan Çakırbağlıların da kendi aralarında organize olarak topladıkları yardımlar, yine bir araçla aileye ulaştırıldı.

“ÇORBADA SAHRAYICEDİT’İN DE TUZU OLSUN…”

Sahrayıcedit Muhtarı Seval Özkan, çorbada Sahrayıcedit’in de tuzu olsun diyerek, aile için hazırlanan yardım paketlerini Aydınevler Muhtarı Sami Soydal’a ilettiklerini belirtti. Böyle üzücü olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının önemini vurgulayan Muhtar Özkan, sosyal yardımlar yapılırken bire bir ihtiyaç sahibine veya mağdur kişilere ulaştırılmasının önemli olduğunu ve bu konuda çok hassas davranılması gerektiğini dile getirdi.

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...