Sahrayıcedit Mahalle Meclisi’nden Başkan’a ziyaret

Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan başkanlığında üyeler ve Sahrayıcedit Mahalle Meclisi Temsilcileri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Türkiye’de ilk ve tek uygulama olan Mahalle Meclisi’nin kuruluş süreci, sokak toplantıları ve çalışma şekli hakkında kısa bir bilgi veren Muhtar Seval Özkan, ilk meclis açılışının önemi açısından 22 Nisan 2012 yılında Sahrayıcedit Mahalle Meclisi açılışının yapıldığını ve sonrasında çalışmaların başladığını ifade etti.

Öncelikle tebrik ve başarı dileklerini ileten Muhtar Özkan, mahalle ile ilgili yapılmış ve planlanan çalışmalarla ilgili genel bir bilgi sunduktan sonra, Mahalle Meclisi’nin kendilerini tanıtmaları için sözü Sahrayıcedit Mahalle Meclis Üyeleri’ne bıraktı.

“KATILIMCI VE İLERİ DÜZEYDE BİR ÖRGÜTLENME ŞEKLİ…”

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, teşekkürlerini ileterek başladığı sözlerine, böylesine katılımcı ve ileri düzeyde bir örgütlenme şeklinin mahallede uygulanmasının önemli bir örnek olduğunu belirtti. Özellikle mahallelerde bu şekilde sorunların sahiplenilmesi ve mahalle sakinlerinin çözüme ortak olmasının katılımcı demokrasi için önemini vurgulayan Nuhoğlu, uygulamadan dolayı tebriklerini iletti.

“MAHALLE EVLERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ…”

Başkan Nuhoğlu, Mahalle Evleri yapılanmasını önemsediğini ve Mahalle Evleri ile ilgili çalışmanın yapıldığını da belirtti. Uyumlu ve koordineli yeni bir çalışma dönemi umduklarını belirten Muhtar Seval Özkan, Sahrayıcedit Mahalle Meclisi toplantılarında belirlenen, mahallenin sorun ve taleplerini içeren bir dokümanı da ayrılırken Başkan Nuhoğlu’na iletti, tekrar tebrik ve teşekkürlerini sundu.

“BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN MUTLULUK DUYARIM…”

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da ziyaret için teşekkür ederken, birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyacağını dile getirdi ve toplu resim alınarak toplantı tamamlandı.

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...