Kadıköylünün kaldırımlarla sınavı…

Özellikle haftasonu onbinlerce İstanbulluyu ağırlayan Kadıköy’ün kaldırımları alarm veriyor. Bozuk ve düzensiz kaldırımlardan en büyük zararı ise, marka ilçenin imajı görüyor.

Rıhtım ve Altıyol gibi yaya kullanımının yoğun olduğu ana arterlerde kaldırımlar arasındaki kot farkı, yayaların verimli kullanımının önüne geçiyor.

ESNAFIN SU GİDERİ YOK!..

Rıhtım-Altıyol arasında Kadıköy’ün en merkezi ana arteri olarak bilinen Söğütlüçeşme Caddesi’nde, esnafın temizlik ya da benzeri sebeplerden oluşan su birikintisini tahliye edecek bir gider olmaması dikkat çekiyor. Bu nedenle sabah ve akşam saatlerinde, Söğütlüçeşme Caddesi kaldırımlarında su ve köpük birikintisi meydana geldiği görülüyor. Kadıköy esnafı ve vatandaşlar, kaldırımların modern dönemin koşullarına göre düzenlenmesini istiyor.

RIHTIM’DAKİ BOZUK YOLLAR DÜZENLENDİ…

Rıhtım ve çevresinde kullanılamaz hale gelen otobüs güzergâhındaki yollar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yenilendi. Vatandaşlar, çalışmaların kapsamının genişletilmesini ve ilçenin merkezi arterlerindeki kaldırımların da kalıcı bir çalışma ile düzenlenmesini bekliyor.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...