Ataşehir’de “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”…

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” uygulamaları kapsamında 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan etti. Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu ilk 6 aylık aktivite programı kapsamında, 27 Nisan Pazar günü “Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Etkinliklerin Ataşehir kısmında, Ataşehir Cumhuriyet Parkı’ndan Ataşehir Bulvarı Ihlamur Caddesi ve Vedat Günyol Caddesi arasındaki 1 kilometrelik yolda gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”nde Ataşehir Belediyesi personeli, Ataşehirli sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla yürüyüş yapıldı.

Ataşehir Belediyesi çalışanları, bu etkinliğin çok önemli bir amaca hizmet ettiğini vurgulayarak, sağlıklı yaşam için atılan her adımın olumlu olduğunu, toplumun obezite konusunda bilgi düzeyini arttırmak, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırarak ülkemizde obezite ve obeziteyle ilgili hastalıklardan korunmaya karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu yürüyüşe Ataşehir Belediyesi olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını söylediler.

Yürüyüş sonrası İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından vatandaşlara obeziteye dikkat çekmek için bilgilendirici broşür, BKİ çarkı, şapka, balon hediye edildi, elma ve su ikramında bulunuldu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

“Aktiffelsefe” ışığında ideal bir arama kurtarma takımı

Dilek KARAGÖZ / Kadıköy Life – Aktiffelsefe, 28 yıldır felsefe ve psikoloji seminerleri veren ve gönüllülük esasıyla yaşayan ...