Sabiha Gökçen’e alternatif yol geliyor…

Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşımda alternatif yol haline getirilecek.

Fevzi Çakmak, Esenler, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi ve Kurtköy mahallelerinden geçen Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, E-5’ten Kurtköy’e ulaşımda tek ana güzergâh olan Ankara Caddesi’ne alternatif hale getiriliyor. Ankara Caddesi’nin yoğun trafik yükünü azaltmak amacıyla, Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde genişletme ve düzenleme çalışmalarına başlandı.

Toplam uzunluğu 5,5 km olan caddenin 2,3 km’lik kısmında kamulaştırma çalışmaları ve imar uygulamalarının ardından yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi önündeki kavşaktan başlayan cadde çalışması, Kaynarca Caddesi’ne kadar gerçekleşecek. İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ile ortak yürütülen çalışmanın 2,3 kilometrelik kısmının 9 ay gibi kısa sürede tamamlanması öngörülüyor.

TAVŞANTEPE’DEN HAVAALANINA DOĞRUDAN BAĞLANTI…

Yolun tamamlanması ile birlikte D-100 Karayolu’ndan ya da Pendik’in güney noktasından gelen sürücü, yeni yapılan Tavşantepe Köprülü Kavşağı bağlantı yollarını kullanarak, altgeçitten Mimar Sinan Caddesi vasıtasıyla Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ne varacak.  Oradan Güllübağlar Mahallesi’ndeki Kar Beton içinden Kaynarca Caddesi güzergâhını takip edecek sürücüler, böylece Kurtköy’e ve havaalanına doğrudan ulaşabilecek.

CADDE ÇİFT ŞERİTLİ OLACAK…

Pendik Belediyesi, yolun bir kilometrelik kısmında ise yol genişletme, köprü ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. 20 metre genişliğinde yapılacak cadde, ikişer şeritli gidiş-geliş yönlü olacak. Yolun diğer kalan kısmı ise trafiğe açık…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...