Polonezköy’de Kiraz Festivali…

Beykoz ormanlarının yemyeşil kucağında yüzyıllardır Polonya-Türkiye dostluğunun simgesi olan Polonezköy, 13-15 Haziran tarihleri arasında Geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Polonya-Türkiye ilişkilerinin 600. yılı kutlamalarına denk gelen festivalde dostluk dansları sergilenecek, köy meydanında bölgenin meşhur kirazından ikram edilecek. 13 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Eda-Metin Özülkü konseriyle galasının yapılacağı festivalde Polonya’dan gelen “Lasowiacy” grubu, geleneksel giysileriyle renkli halk dansları gösterileri sergileyecek.

Polonya-Türkiye arasında yüzyıllardır süren dostluğa katkıda bulunmak, köyün kuruluşunu kutlamak, meşhur ve leziz kirazını tanıtmak amacıyla düzenlenen festivalde, ziyaretçiler köyün meşhur kirazından tadacak. Beykoz Belediyesi de misafirlere çeşitli ikramlarda bulunacak.

DOSTLUK DANSLARI SERGİLENECEK…

Polonezköy Muhtarlığı’nın ev sahipliği yaptığı Kiraz Festivali’nde kilise bahçesinde sergiler, konserler ve resitaller düzenlenecek. Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da Polonya-Türkiye dostluğunun anısına etkinlikte sahne alacak.

ÜSTDÜZEY DEVLET ADAMLARI AĞIRLANACAK…

Polonezköy Kiraz Festivali, her yıl Haziran ayında düzenli olarak yapılan geleneksel bir aktivite olarak İstanbul’un önemli festivalleri arasında yer alıyor. Üstdüzey devlet adamlarının da ağırlandığı festival, aynı zamanda Türkiye-Polonya arasındaki bağları kuvvetlendiren kültürel bir aktivite olarak biliniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Abdullah Sevim

Başkan Abdullah Sevim: Belediye çalışanlarına parti bayrağı astırmayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...