Islah çalışmaları otoparkı götürdü…

Eğitim Mahallesi’nde uzun yıllardır bölgenin otopark ihtiyacını önemli ölçüde gideren İspark’a ait Kadıköy Poyraz Açık Otoparkı tarih oluyor.

Hasanpaşa’da Kurbağalıdere ıslah çalışmalarında sona yaklaşılmasıyla birlikte, Eğitim Mahallesi sınırları içerisinde de dere yatağı düzenleme çalışmaları başladı. Ancak yüzlerce araç kapasiteli Kadıköy Poyraz Açık Otoparkı, önümüzdeki günler itibariyle tamamen kapatılacak.

İş makinelerinin kazı çalışmalarını tamamlamasının ardından yıllardır otopark olarak kullanılan arazi, dereye dönüşecek. Otoparkın kaldırılmasının öncesinde güvenlik önlemleri de alınmaya başlandı. Çalışma alanının çevresi tel örgülerle çevrilirken, otopark alanının bir kısmına araç alımı durduruldu, betonarme yapılar yıkıldı.

SEL SULARI ENGELLENECEK…

Dere yatağının genişletilmesi ve zeminin derinleştirilmesi ile birlikte şiddetli yağışlarda bölgede meydana gelebilecek taşkınların önlenmesi hedefleniyor. Yine yıllardır gündemden düşmeyen ve sağlığı tehdit eden kirliliğin de önüne geçilecek.

OTOPARK SORUNU ARTABİLİR…

İspark’a ait Kadıköy Poyraz Açık Otoparkı; Eğitim Mahallesi, Hasanpaşa ve çevresindeki otopark ihtiyacını önemli ölçüde gideriyordu. Ancak çalışmalar ile birlikte mahallede meydana gelen zorunlu değişimin, beraberinde otopark sorununu da getirebileceği tahmin ediliyor.

YERALTI OTOPARKI ÇÖZÜM OLABİLİR…

Otopark sorununun çözümü için uzmanlar sıkça yeraltı ve katlı otoparka dikkat çekerken, Eğitim Mahallesi ve çevresinde tüm Kadıköy’de olduğu gibi yeterli arazinin bulunmaması nedeniyle modern yatırımların gereği tekrar gündeme geldi.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...