Pendik’te tapu sorununa çözüm…

Pendik Belediyesi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nden sonra Sülüntepe, Velibaba ve Fevzi Çakmak Mahalleleri’nde de hak sahiplerine tapularını kazandırıyor.

Pendik Belediyesi, daha önce Ertuğrulgazi Mahallesi’nde 111.768 metrekare alanlı bir parselin tapusunu Hazine’den devralmıştı. Şimdi de Sülüntepe’de Şeyhli 811 parsel, Velibaba’da Dolayoba 43 parsel ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Dolayoba 8691 ada 18 parsel olmak üzere toplam 111.785 metrekare alanlı üç parsel daha Pendik Belediyesi’ne geçti. Böylece toplamda 223 bin 553 metrekare alanlı kısım, hak sahiplerine satış işlemleri için Belediye’ye devredilmiş oldu.

Devralınan alanda toplam 380 yapı içinde 600 bağımsız bölüm bulunuyor. Şu ana kadar 58 gecekondu sahibine arsa satışı yapılırken, diğer hak sahiplerini de tapularına kavuşturmak için satış işlemleri devam ediyor.

TAPULAR ONAY ALDI…

Velibaba Mahallesi’nde 1.391, Yayalar Mahallesi’nde ise 92 parsel tapularında Maliye Bakanlığı’nın onay süreci tamamlanarak, İstanbul Defterdarlığı’na gönderildi. Pendik Belediyesi ve Defterdarlık, satış bedelini tespit etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Tapular Defterdarlık’tan teslim alındıktan sonra, hak sahiplerine devir için satış işlemleri başlayacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...