İDSO bu kez sevgililer için çalacak…

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Fulya Sanat Merkezi’nde sevenleri ile buluşacak.

Her hafta değişen konser programıyla sanatseverlerin sevgi ve ilgisini kazanan İDSO’nun bu haftaki konserinde, Anton Martynov şef ve solist olarak sahne alacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta ağırlayacağı Şef ve Solist Anton Martynov, 16 yaşındayken kariyerine solist olarak başladı ve birkaç yıl sonra ARTE’de yayınlanan Brahms’ın “Keman Konçertosu Op. 77” eserinin kaydını gerçekleştirdi. Martynov’un çeşitli enstürmanlar çalıyor olması (keman, piyano, viyola, klavsen), besteciliğe olan düşkünlüğü ve müziğe karşı bitmek bilmeyen ilgisi, kaçınılmaz olarak onu orkestra şefliğine yöneltti.

Seçici, çok yönlü ve standart dışı bir müzisyen olan Anton Martynov, kendi besteleriyle zenginleştirdiği kişisel ve özel bir repertuara sahip…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...