Pendikli personelin yeni ulaşım aracı bisiklet

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, personeli bisiklet kullanmaya teşvik etmek üzere yeni bir bir uygulama başlattı. Belediye çalışanları, kısa mesafeli ulaşımlarını otomobil yerine belediye binası önünde tahsis edilen bisikletlerle sağlıyor.

Kentte bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için geniş katılımlı bir hareket başlatan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, işe ilk olarak belediye personelinden başladı. Başkan Şahin’in başlattığı yeni uygulama kapsamında çalışanlar, kısa mesafeli ulaşımda otomobil yerine bisiklet kullanıyor. Bu amaçla Belediye Ana Hizmet Binası ve Yeni Mahalle Ek Bina önlerine bisiklet park yeri yapılarak, bisikletler konuldu. Kimlik belgelerini görevlilere ibraz eden personel, bu hizmetten mesai saatleri içerisinde faydalanabiliyor. Yetkililer, şimdilik iki noktada olan bisikletlerin ileriki zamanlarda yaygınlaştırılacağını belirtti.

42 NOKTAYA BİSİKLET PARK YERİ…

Öte yandan Pendik Belediyesi, sürücülerin bisikletlerini güvenli bir şekilde park etmelerini sağlamaları için bir kolaylık daha getiriyor. Uygulamanın ilk etabında tüm belediye binalarıyla birlikte belediyenin sosyal tesisleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olduğu 42 noktaya bisiklet park yeri yapıyor. Böylece belediyeye, kütüphaneye ve kültür sanat programlarına bisikletleriyle gelen vatandaşlar, bisikletlerini güvenle park edebilecek.

Pendikli personelinin yeni ulaşım aracı bisiklet

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...