Vefalı Köfteci

Büyükada’ya Vefalı Köfteci geliyor

İstanbul’un Vefa semtinde doğan, Kadıköy’de gelişen ve önümüzdeki yıllarda adından çok söz ettirecek olan Vefalı Köfteci, ikinci lezzet durağını Büyükada’da açıyor. Baba Hasan Sara tarafından yaratılan, oğul Efkan Sara tarafından geliştirilen Vefalı Köfteci, iki yıl önce Şaşkınbakkal’da açtığı küçük sevimli dükkanında o kadar büyük ilgi gördü ki, şimdilerde zincir olma yolunda.

MEHMET SOYUPAK DESTEĞİ…

Markanın gelişmesi yolunda destek verme kararı alan Soyupak Investment Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soyupak, VEFALI’nın ilk şubesini Adalar’da açarak markaya açık desteğini ortaya koydu. 12 Haziran’dan itibaren Büyükada’da Beşiktaş-Bakırköy Motor İskelesi karşısında hizmet verecek olan Vefalı Köfteci için başka merkezlerde de yatırıma yönelik lokasyon planlamalarının olduğu bilgisini aktaran Soyupak; “Asıl işimiz inşaat, ancak sektörün içerisinde bulunduğu durum itibariyle bir müddet yatırıma devam etmenin bizim açımızdan efektif olmadığı kararını aldık” dedi.

“ADALAR’A BAŞKA YATIRIMLARIMIZ DA OLACAK”

Şirket merkezlerine olan yakınlığı nedeniyle yıllardır Adalar’a farklı bir yatırım yapmanın planlaması içerisinde iken Vefalı Köfteci‘nin lezzetiyle tanıştıklarını dile getiren Mehmet Soyupak; “Yönetimimizde değerlendirdik ve yatırıma karar verdik. Firma politikamız doğrultusunda, hangi iş kolunda olursa olsun inanmadığımız hiçbir işe girmeyiz. Çok iyi etüt ve planlama yaparız ve bir işi ya en iyi şekilde yaparız ya da hiç yapmayız. Bu eseri ruhsat tarihi itibariyle 23 günde bitirmenin haklı gururunu da yaşamaktayız. Bu, Büyükada’ya ilk yatırımımız. Ada sakinlerini ve misafirlerini bizden gelecek birçok yatırımla tanıştırmaktan onur duyacağız” diye ekledi.

Vefalı Köfteci

ADALAR’IN PRESTİJİNE KATKI SAĞLAYACAK…

Bir Soyupak Investment yatırımı olan Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi’nin binası, Kültür Bakanlığı – Anıtlar Kurulu onaylı ve tasarım ödülüne layık proje olarak görülüyor. Adalar’ın prestijine katkı sağlayacak dekorasyonu ve konsepti ile oldukça iddialı bir mekan olarak tasarlanan projenin, azımsanmayacak bir bütçe ile hayata geçirildiği de konuşulanlar arasında.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...