Pendik’in en çevreci okulu seçildi

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen En Çevreci Okul Yarışması’nda dereceye girenler, düzenlenen törenle açıklandı. Dereceye giren ilk üç okula ödül çeklerini veren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, öğrencilerle birlikte yaklaşık 10 bin metrekarelik alana fidan dikti.

İlki geçen yıl gerçekleştirilen En Çevreci Okul Yarışması, okullarda çevrecilik heyecanı yaşattı. Kent genelinde 24 okulun katıldığı yarışmada 50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu “Pil Lig” projesiyle birinci, Fatma Gören Eralp Ortaokulu “Çöpten Sanata” projesiyle ikinci, Öğretmen İbrahim Öztürk İlkokulu ise “Temizlik Sirkeden Sorulur, Ekolojik Çevre Korunur” projesiyle üçüncü oldu. Pendik Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği yarışmada dereceye giren ilk üç okula sırasıyla 15 bin TL, 10 bin TL ve 5 bin TL’lik yatırım ödülleri verildi.

YEŞİLLENDİRİLEBİLECEK HER ALANA AĞAÇ DİKİLECEK…

Çamlık Mahallesi’nde gerçekleşen törende bir konuşma yapan Başkan Kenan Şahin, yarışmaya katılan okullara teşekkür ederek; “En büyük desteği milli eğitim camiasından görüyoruz. Arzu ettiğimiz hedefe varmak için daha çok çalışmalıyız. Yarışmaların yanı sıra Pendik’te yeşillendirebilecek her alanı ağaçlandırmayı sürdüreceğiz” dedi.

En Cevreci Okul Yarışması

10 BİN METREKARELİK ALANA FISTIK ÇAMI DİKİLDİ…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da bu yıl 24 okulun katıldığı En Çevreci Okul Yarışması’na gelecekte daha büyük katılım gerçekleştireceklerini söyledi. Tören sonunda protokol, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte 9 bin 800 metrekarelik alanda fıstık çamı dikildi. 

En Çevreci Okul Yarışması

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen En Çevreci Okul Yarışması’nda dereceye girenler, düzenlenen törenle açıklandı. Dereceye giren ilk üç okula ödül çeklerini veren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, öğrencilerle birlikte yaklaşık 10 bin metrekarelik alana fidan dikti…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...