Şile

Şile’de 62 mahalleye hizmet

2013 yılında çıkan kanunla Şile’nin tüm köyleri mahalle statüsüne geçti, yatırımları Köy Hizmetleri’nden alınarak Şile Belediyesi’ne bağlandı. Böylelikle 800 kilometrekare alan içerisinde 62 mahalleye hizmet götürülmeye başlandı.

Şile bu değerlerle İstanbul’un en fazla mahalleli ilçesi olurken, yüzölçümü olarak da İstanbul’un en büyük üçüncü ilçesi konumuna geldi. 4 mahalleden 62 mahalleye büyüyen Şile Belediyesi, Başkan Can Tabakoğlu önderliğinde hizmet ve yatırımlar için de kolları sıvadı. Ekipleri güçlendirip, daha verimli hizmet için var gücüyle çabalayan Tabakoğlu, 2013’den günümüze köylerin birçok ihtiyacını karşılayacak yatırımlara imza attı.

Şile

MAHALLELER “CAN”LANDI…

2013 yılında köylerin mahalleye dönüşmesi ile köyler daha fazla yatırım görmeye başladı. Köy ihtiyaçları artık birinci ağızdan muhatabına iletilir oldu. Bu konuda Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, köyleri teker teker ziyaret ederek köylünün ihtiyaçlarını, yapılan hizmetleri ve yapılacak yatırımları vatandaşlarla birlikte değerlendirerek hazırlıyor. Köyler yeni parklara, fırınlara, çeşmelere, köy konaklarına, doğalgaza ve gerekli yerlerde camilere kavuştu. “Şile için hayal ettik” sloganı ile yola çıkan Tabakoğlu, köylerin temel ihtiyaçlarının her zaman karşılandığını ve yatırımların artarak devam edeceğini dile getirdi.

Sile

KÖYÜN GENÇLERİ UNUTULMADI…

Başkan Can Tabakoğlu, köylerde gençlerin kendilerini geliştirebileceği ve faydalarına kullanabileceği alanları da unutmadı. Köylerde gençlerin eğitimleri için kütüphaneler oluşturulmaya başlanırken, halı sahalar ve spor alanları da yerlerini almaya başladı. Gençlerin gelişiminde zararlı maddelere yönelmemeleri için spora ve eğitime gerek olduğunu her fırsatta vurgulayan Tabakoğlu, bu yönde yaptığı çalışmalarla da vatandaşın tam desteğini alıyor.

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...