Taşlıbayır

Pendik Taşlıbayır’da mutlu son

Pendik’in en önemli kentsel dönüşüm projelerinden Taşlıbayır bölgesinde tapu dağıtımına başlanıyor. İmar uygulaması tapuda tescil edilen Taşlıbayır’a ait 6 bin 400 adet tapu, Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine verilecek.

Orta Mahalle’nin tamamı ve Dumlupınar Mahallesi’nin bir kısmını ilgilendiren Taşlıbayır Kentsel Dönüşüm İmar Uygulaması, tapuda tescil edildi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından Pendik Tapu Müdürü Ali Rıza Çelik’ten  teslim alınan tapular, hak sahiplerinine dağıtılmaya başlanacak. Böylece çarpık ve yoğun bir yapılaşmanın olduğu yaklaşık 90 hektarlık alanda, depreme dayanıklı ve sağlıklı kentleşmenin yolu açılmış oldu.  

Taşlıbayır
YENİ TAPULARIN DAĞITIMINA BAŞLANDI…

Tapuda mutlu sona ulaşan Taşlıbayır bölgesinde yaklaşık 6 bin 400 malik bulunuyor. Minimum parsel boyutu 3 bin metrekarenin altında kalmayacak şekilde parselasyon paftası hazırlanan ve imar  dağıtımı da buna göre yapılan alanda uygulamaya giren parsel sayısı 1.640 adet oldu. Hak sahipleri, yeni tapularını Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden (Merkez Bina 3. Kat) 1 Mart 2017 tarihi itibariyle alabilecek.

İmar uygulaması tapuda tescil edilen Taşlıbayır’a ait 6 bin 400 adet tapu, Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine verilecek…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...