Pendik sahiline dev otopark

Pendik sahiline dev otopark

İlçenin otopark ihtiyacını karşılamak için kolları sıvayan Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, projeleri tek tek hayata geçiriyor. Kent genelinde yapılması planlanan 20 otopark kapsamında, sahil alanında zemin altı katlı otopark inşasına başlanıyor. İBB tarafından zemin altı 4 katlı inşa edilecek otopark, 939 araç kapasiteli olacak. Toplam 27 bin 108 metrekare inşaat alanına sahip dev otopark, önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanacak.

KEMAL KALKUZ PARKI OTOPARKI DEVAM EDİYOR…

Yine yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orta Mahalle Kemal Kalkuz Parkı alanında da zemin altı otoparkın inşası devam ediyor. Zemin altında 3 katlı yapılan otopark, 227 araç kapasiteli olacak. Otoparkın üzeri ise, eskisi gibi mahallenin park ve rekreasyon alanı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Pendik sahiline dev otopark

MOSTAR VİYADÜKÜ YANINA KATLI OTOPARK…

Tavşantepe Metro İstasyonu yanına 120 araçlık otopark kazandıran Pendik Belediyesi, Doğu Mahallesi’nde Mostar Viyadükü yanına katlı otopark inşa ediyor. İhale süreci tamamlanan otopark, 231 araç kapasiteli olacak. Toplam 7 bin 268 metrekare inşaat alanına sahip otopark, 3 kat ve çatı terasından oluşacak. Otoparkın bir yıl içerisinde tamamlanıp hizmete girmesi bekleniyor.

Pendik sahiline dev otopark

Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Pendik sahiline dev otopark inşa ediliyor…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...