Beykoz

Beykoz okçuluğun merkezi olacak

Beykoz Belediyesinin İstanbul’a kazandırmaya hazırlandığı Alibahadır C Tipi Mesire Alanı’nın yapımı tüm hızıyla sürüyor. İlçeye gelen ziyaretçilerin çeşitli aktivitelerle dinlenip huzur bulacağı mesire alanı, okçuluk sporunun da merkezi olacak.

Alibahadır Mahallesi’nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralanan 6 hektarlık yemyeşil bir alanda kurulacak mesirenin 33 bin 240 metrekaresi, halkın kullanımı için donatılıyor. Bu alanın 7 bin 500 m2’lik kısmı ise okçuluk sporuna hizmet verecek. Okçuluğa gönül verenler bu merkezde buluşacak, geleceğin usta sporcuları buradan yetişecek.

Beykoz

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR…

Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar alanının yağmursuyu drenajları tamamlanıp, araç yollarındaki yağmursuyu ve proje geneli atık su kanallarının tamamı bitirildi. Mesire alanının çevresi telle çevrilerek, yol cephesindeki ahşap çit uygulamasına başlandı.

YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR…

Alibahadır C Tipi Mesire Alanı’nda yöresel ürün satış noktaları, futbol halı sahası, basketbol sahası, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, büfe, kır kahveleri, lokantalar, kameriyeler, piknik masaları, teraslar, çeşmeler ve otopark da yer alıyor. Alibahadır Mesiresi’nin bu yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...