10. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları başladı

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile her yıl ortaklaşa düzenlenen Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan futbol turnuvası fikstür çekimi ile 10. kez başladı.

Fikstür çekimi ve malzeme dağıtım programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Yılancı, Ümraniye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Ahmet Yükseldi, Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Akyıl, okul müdürleri, spor koordinatörleri, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

TOPLAM 56 OKULA 1.120 ADET TOP YARDIMI…

10. kez yapılacak olan Ümraniye Spor Oyunları’na ilçe genelindeki ilköğretim, ortaokul ve lise dengi 92 okuldan 11 bin 200’e yakın öğrenci katılacak. 12 ayrı branşta Yıldızlar, Küçükler ve Gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar, şu dallarda gerçekleştirilecek: Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç, Güreş, Teakwando, Karate, Atletzim, Hentbol, Badminton ve Futsal. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları yaklaşık 5 ay sürecek, oyunlar kapsamında Ümraniye Belediyesi tarafından toplam 56 okula 1.120 adet top yardımı yapılacak.

Ümraniye Spor Oyunları

 

sporvitrini

Hakkında Deniz İhsan Taşdelen

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Home City AVM

Pendik’e mobilya ve dekorasyona özel AVM

Başta mobilya ve ev dekorasyonu olmak üzere bir evin ihtiyacı olan her şeyi tek çatı altında toplayacak olan ...