Karting şampiyonları Tuzla’da belirlendi

2017 Türkiye Karting Şampiyonası 7. ve son yarışı, 4-5 Kasım tarihlerinde Tuzla Karting Park’ta gerçekleştirildi. Her iki gün de kapalı hava ve ara sıra çişeleyen yağmur lastik seçimi konusunda pilotları endişelendirirken, tüm kategorilerde üçer yarış da kuru zeminde koşuldu. Mini kategoride Ömer Asaf Kolot, Formula Junior’da Mert Dalkıran, Formula Senior’da Gün Taşdelen ve Formula Masters’ta Emre Gülkan, günü birincilikle tamamlayan sporcular oldular.

MİNİ KATEGORİDE ŞAMPİYON ÖMER ASAF KOLOT…

7-12 yaş arası sporculara açık Mini kategoride yedi sporcu arasında büyük çekişme yaşandı. Ömer Asaf Kolot’un birinciliği ile sonuçlanan bu kategoride ikinciliği Kerim Sulyak, üçüncülüğü de Yiğit Arslan elde etti. Ömer Asaf Kolot ile Kerim Sulyak arasındaki puan savaşını Kolot kazandı ve 2017 Türkiye Karting Mini Kategori Şampiyonluğu’nu elde eden isim oldu.

karting

FORMULA JUNİOR’DA MERT DALKIRAN, TÜRKİYE ŞAMPİYONU…

Formula Junior kategorisinde bu sezon FIA CIK Karting Academy’de ülkemizi temsil eden Mert Dalkıran birinciliğe ve kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’na uzanmayı başarırken, onu bu sezon mini’den junior’a geçen Zekai Özen ikinci ve bu sezon yarışmaya başlayan genç kadın sporcu Ayda Biter de üçüncü olarak izledi.

GÜN TAŞDELEN, TÜRKİYE KARTİNG SENİOR ŞAMPİYONU…

Formula Senior kategorisinde Gün Taşdelen, günün üç yarışının ikisini kazanmayı başardı ve birinciliği elde etti. Mert Dalkıran günü ikinci sırada tamamlarken, genç sporculardan Üstün Üstünkaya da günün üçüncüsü oldu. Gün Taşdelen, bu birincilikle Türkiye Karting Senior Şampiyonluğu’nu elde etmiş oldu.

ÜST ÜSTE ŞAMPİYON MEHMET ÇINAR…

Formula Masters kategorisinde Emre Gülkan, üç yarışın ikisini kazanarak günün birincisi olurken; 2 ikincilik ve 1 birincilikle Volkan Düzgün ikinci ve İzmir’den Mehmet Yaman da üçüncü olarak tamamladı. Mehmet Çınar, geçen yıl olduğu gibi bu sene de sezonu Formula Master’ta şampiyon olarak tamamlayan isim oldu.

2017 Türkiye Karting Şampiyonası 7. ve son yarışı, 4-5 Kasım tarihlerinde Tuzla Karting Park’ta gerçekleştirildi. Her iki gün de kapalı hava ve ara sıra çişeleyen yağmur lastik seçimi konusunda pilotları endişelendirirken, tüm kategorilerde üçer yarış da kuru zeminde koşuldu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...