Naim Süleymanoğlu’nun ismi Üsküdar’da yaşayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu’nun adını Üsküdar’da bir caddeye verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Üsküdar Selamiali Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Caddesi ile Vakıf Sokağı arasında kalan isimsiz yola, 50 yıllık hayatında 46 defa dünya rekoru kıran geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu’nun adının verilmesini oy birliğiyle kabul etti. AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, kararın Süleymanoğlu’nun vefatından bir ay önce Üsküdar Belediye Meclisi’nde alındığını ve bugün görüşüldüğünü belirterek; “Milli sporcumuzun ismi inşallah önümüzdeki günlerde daha önemli spor komplekslerine ve okullara mutlaka verilecektir. Kederli ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum” dedi.

naim süleymanoğlu

TÜM ZAMANLARIN EN İYİ HALTERCİSİ…

Naim Süleymanoğlu’nun 50 yıllık hayatına 46 defa dünya rekoru kırdığını ve ülkemizi gururlandıran çok büyük sportif başarılara imza attığını vurgulayan Başalan, şöyle konuştu: “İlk dünya rekorunu 15 yaşında kıran Naim Süleymanoğlu kardeşimiz; 1984, 1985, 1986 yıllarında dünyanın en iyi haltercisi seçildi. 1988, 1992 ve 1996 Olimpiyat Oyunları’nda üç kez olimpiyat şampiyonu oldu. Sekiz kez dünya şampiyonu oldu. Kendi kilosunun üç katından fazla ağırlık kaldırarak efsane oldu. Spor otoriteleri tarafından tüm zamanların en iyi haltercisi seçildi. Mekanı cennet olsun.”

TÜRKİYE’NİN TANITIMINDA CİDDİ KATKILARI OLDU…

Naim Süleymanoğlu’nun ölümünden duyduğu üzüntüyü diye getiren CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever ise, Süleymanoğlu’nun Türkiye’nin tanıtımında çok ciddi faydaları olmuş büyük bir sporcu olduğunu belirterek; “Kazandığı başarıları milletçe heyecanla izledik ve göğsümüz kabardı. Allah mekanını cennet etsin. Sevenlerine de sabırlar versin” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Orhan Ülker

Orhan Ülker, Üsküdar Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu

İşadamı Orhan Ülker, CHP’den Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Üsküdar Filizler Köfte’de 20 Ekim Cuma ...