Maltepe Belediyesi

Maltepe Belediyesi’nin 2018 bütçesi 398 milyon

Maltepe Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesi, belediye meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Hizmet ve yatırım ağırlıklı bir bütçe olarak ifade edilen 2018 yılı bütçesi, 398 milyon 860 bin TL olarak belirlendi.

Maltepe Belediye Meclisi, 2018 bütçe toplantısını Ziya Hayırlıoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katıldığı görüşmeler, Başkan Yardımcısı Canan Döner’in bütçeyi sunumuyla başladı. Yatırım ve hizmet ağırlıklı bir bütçe olarak ön plana çıkan 2018 yılı bütçesi, 398 milyon 860 bin TL olarak belirlendi. Bütçe ile ilgili 16 madde tek tek oylandı.

Maltepe Belediyesi

ALİ KILIÇ: MUHALEFETTE BULUNANLARIN DİKKATE ALINMASI ŞART…

Bütçenin kabul edilmesinden sonra bir teşekkür konuşması yapan Başkan Ali Kılıç, şunları söyledi: “Bu yılki bütçe ile ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerini ifade eden tüm meclis üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Muhalefette bulunanların, isterse bir kişi olsun, ne dediklerinin dikkate alınması gerekir. Bazen yöneticiler olarak bizler de hatalar yapabiliriz. İşte sizlerin varlığı bu noktada çok önemlidir. Birilerinin dediklerine bakılarak ya da bir yerden gelen ihbar mektuplarına rağbet ederek çalışma yürütülemez. Bütçe noktasında bizlere destek sunan tüm çalışma arkadaşlarımın ve destek veren herkesin emeklerini Allah boşa çıkarmasın. Yeni bütçemiz tüm Maltepelilere hayırlı olsun.”

Maltepe Belediyesi

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ONAYLI, BELEDİYEYE BAĞLI İLK TIP MERKEZİ…

2017’nin ilk altı ayında İstanbul belediyeleri arasında bütçe denkliği sağlayan tek belediye olarak artıya geçtiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, Küçükyalı Tıp Merkezi başta olmak üzere Maltepe Belediyesi‘nin çalışmalarından bahsederek; “Kurulduğu günden bu yana tıp merkezimizde 144 bin Maltepeliye ücretsiz hizmet verdik. Yıl sonuna kadar bu sayının 200 bin civarlarına ulaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ve belediyeye bağlı ilk tıp merkezi olmakla da gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Cumhuriyet Korosu

Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı’da sahne aldı

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı Mahallesi Adnan Kahveci Parkı’nda unutulmaz bir konsere imza attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95, Maltepe’nin ...