M’Expo için 500 bin imza…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, M’Expo projesi için Maltepelilerin desteğinin önemli olduğuna dikkat çekerek, “500 bin imza toplayacağız” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, esnaflarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kentsel dönüşüm, altyapı sorunları, altgeçit, otopark ve trafik sorunları başta olmak üzere ekonomik, sosyo-kültürel talep ve önerilerin tartışılıp konuşulduğu toplantıda; belediyenin kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet ettiğini anlatarak konuşmasına başlayan Başkan Ali Kılıç, şunları ifade etti:

SEÇİMLERDE EŞİT BİR YARIŞ OLACAK…

“Ulaşamadığım birçok yere siz değerli esnaflarımızın sayesinde ulaşıyorum. Bir kentin olmazsa olmazları orta ölçekli esnaftır. Eksiklerimizi bizlere söylediğiniz ölçüde bizler de kendimizi kontrol eder ve ona göre çalışmalarımızı yürütürüz. Maltepe’de sevgiyi, dostluğu, barışı ve kardeşliği tesis etmek adına belediye başkan adayları ve partilerin ilçe başkanları ile bir araya geliyorum. İstiyorum ki rakibime de hesap vereyim. Demokrasinin gereği budur. Önümüzde seçimler var. Hazine’den yardım alamayan siyasi partilerimize afiş ve çalışmaları noktasında belediye olarak destek vereceğiz. Seçimlerde eşit bir yarış olmasını temenni ediyoruz.

MALTEPE’DE KÜLTÜR MERKEZLERİ AÇILACAK…

Sorunlarımız çok büyük, biz ise büyük bir aileyiz. Bu sorunların üstesinden gelebilmek için de gerekli güce sahibiz. Maltepe planlanırken ileride nüfusunun artacağı maalesef ki düşünülememiş. Burada bir engelli merkezi, kadınlar ve yaşlılarımız için bir merkez, kültür merkezi, sinema ya da tiyatro salonu yok. Maltepe, bir taşra kasabası görüntüsü veriyor. 1970’li yıllarda bir kültür merkezi olan Maltepe’nin şu an bir kültür merkezi yoksa oturup düşünmek gerekir. Belediye olarak Fikret Otyam Müzesi ve Süreyya Paşa Müzesi başta olmak üzere birçok müzeyi ve kültür merkezini Maltepe’ye tekrardan kazandırmak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız sürüyor.

M’EXPO’YA DESTEK YOKSA OY DA YOK…

Maltepe’de işsizlik sorununu çözecek çok önemli bir projemiz var; Maltepe Uluslararası Kongre, Fuar ve Yaşam Merkezi M’Expo…. Bu bir Maltepe projesi. Bu projede golf sahaları ve kongre merkezleri de yer alacak. Sizlerin destek vermesini bekliyoruz. Buraya iş adamları gelecek, esnafımız kazanacak, Maltepeli kazanacak. En az 20-25 bin insanımızın iş bulacağı bu proje için imza kampanyası düzenleyeceğiz. Hedefimiz 500 bin imza…”

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...