Yarım asır sonra Yeşilçam’dan aşk filmi seti…

14 Şubat Sevgililer Günü, bugüne kadar gerçekleştirilmemiş bir etkinlikle kutlanacak. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği “Yeşilçam’da Bir Aşk Filmi Nasıl Çekilirdi” temalı organizasyonun kahramanları, kamera önü ve arkasıyla tamamen gerçeği yansıtacak.

Türk Sineması’nın 100. yılına da selam niteliğinde olacak etkinlikte Gönül Yazar, Engin Çağlar, İhsan Gedik, Yavuz Karakaş, Dündar Aydınlı, Çetin Başaran gibi birçok usta oyuncu, yıllar sonra tekrar kamera önünde olacak. Kamera arkasında ise yine Yeşilçam’da yüzlerce filme imza atan teknik kadro olacak.

USTA YÖNETMENLER YENİDEN KAMERA ARKASINA GEÇECEK…

Birçok aşk filmine imza atan usta yönetmen Yılmaz Atadeniz, “Selvi Boylum Al Yazmalım” ve “Arkadaş” gibi ses getiren yapıtlarda emek vermiş olan görüntü yönetmeni Çetin Tunca, 1963 yılında “Susuz Yaz” filminde dahi set amirliği yaparak bine yakın filmde çalışmış Godzilla lakaplı Selahattin Geçgel, yıllardır keyifle izlenen Türk yapımı filmlerin nasıl çekildiğini canlandıracaklar ve bu eserlerin neden bu kadar sevildiğini anlatacaklar.

UNUTULMAZ SAHNELER TEKRAR CANLANDIRILACAK…

1960’lı yıllara ait üstü açık bir otomobilde yaşanan aşk diyalogları, sevgililerin başında keman çalınacak romantik bir yemek ortamı ve bu sevdaya engel olmak isteyen kötü adamların aşıkları taciz etmesi gibi sahnelerin yaklaşık 50 yıl sonra tekrardan canlandırılacağı etkinlik adeta bizleri yıllarca büyüleyerek, çok yoğun duygusal yolculuklara çıkaran ve günümüzde dahi hala bu duyguların izleyiciye kolayca geçirilemediği filmlerin nasıl gerçekleştiğine ışık tutacak.

Tarih: 14 Şubat Cumartesi – Saat 13.00

Yer: Kadıköy Hasanpaşa Uzunçayır Cad. No:30 Konak İş Merkezi

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...