Kadıköylü sanatçıların acı kaybı!..

Kadıköylü tanınmış ressam Ayşen Sarı, 4 yıldır kansere karşı yaşam savaşında yenik düştü. Hastalığında tuval, fırça ve boyalardan kopamayan usta sanatçıdan geriye eserleri kaldı.

Kadıköy Life’a açıklamalarda bulunan İstanbul Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Nilgün Sarp; “Acımız büyük, merhumeye rahmet, ailesine ve sanat camiamıza baş sağlığı diliyorum” mesajı verdi. Sanatçının kişisel hesabında ellerini açarak “Bol kahkahalı yıllara” mesajını verdiği enerji dolu fotoğrafı, yakınları ve sevenlerini duygulandırdı.

20 YILI AŞKIN SANAT HAYATI…

1993 yılında Esra Eylipoğlu’ndan eğitim almaya başlayan Ayşen Sarı, 2002 yılında Kadıköy Sanatçılar Derneği’ne üye oldu. İstanbul Kadın Ressamlar Derneği bünyesine de katılan Sarı, onlarca kişisel ve genel sergiler de eserlerini sanatseverler ile buluşturdu. Sanatçı,  geçtiğimiz yıllarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Mustafa Sarıgül portreleriyle de gündeme gelmişti.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir tiyatro festivali

Ataşehir’in 9. tiyatro festivali başladı

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdiği tiyatro festivali harika bir gala ile başladı. Tiyatro ve sinemaya yıllarını vermiş ...