Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Metrobüse paralel metro hattı yapılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her gün yüzbinlerce kişinin kullandığı metrobüslerin kaldırılmayacağını açıkladı. Topbaş, metrobüs hattını kaldırmadan alttan metro çalışması yapılacağını söyledi.

Başkan Topbaş, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nde geçtiğimiz gün düzenlenen Vaditepe Projesi tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin metrobüs hattına ilişkin sorusu üzerine Topbaş, şunları söyledi:

RAYLI SİSTEMLERİN 2019’A KADAR BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR…

“Metrobüs hattında yoğun talepten dolayı sıkıntı yaşanıyor. Buranın banliyöye dönmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar var. Bu hatla ilgili Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne kadar olan hattı Ulaştırma Bakanlığı’mıza verdik. Projelendirme devam ediyor. Bu hat yapılacak. Zaten bunun daha ilerisi var, çalışmalar sürdürülecek. İstanbul’da kentin iç bölgelerindeki yoğunluğu taşıyacak raylı sistemleri 2019’a kadar bitirmeyi planlıyoruz.”

METROBÜS KALDIRILMADAN METRO ÇALIŞMASI YAPILACAK…

Topbaş, “Metrobüsün yerini banliyöler alacak diyebilir miyiz?” sorusuna ise şu cevabı verdi: “Hayır. Metrobüs ayrı bir hat, orası metro olacak. Metrobüsün bulunduğu hatta artık bir metro gerekiyor. Bu yoğunluğu otobüslerle taşımanız mümkün değil. Metrobüsü kaldırmadan alttan metro çalışması yapılacak.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...