İstanbul’da 522 bin sürücü EDS’ye yakalandı…

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Ali Özsoylar, Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) geçen yıl 522 bin 624 ceza kestiğini söyledi.

Bugün Gazetesi’nin haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Ali Özsoylar, trafik kazalarının daha aza indirilmesi için yaptıkları çalışmaları ve EDS ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. 2012’de EDS’den kesilen cezaların 76 milyon 611 bin 316 TL olduğunu söyleyen Özsoylar, sürücülerin EDS sayesinde kendi kendilerini ihbar ettiklerini belirtti.

EN ÇOK ÖLÜMLÜ KAZA PAZAR GÜNÜ…

İstanbul’daki kazaların haftalık ve günlük verilerini incelediklerini söyleyen Özsoylar, “İstanbul’da kazaların en çok pazar günü meydana geldiği ortaya çıktı. İkinci sırada ise Cumartesi geliyor. Saat olarak ise 16.00-18.00 ve 02.00-04.00 arasında yaşanıyor” dedi.

İSTANBUL’UN KARA NOKTALARI…

Google’ın harita uygulamasından yararlanarak İstanbul’un 3 yıllık kaza haritasını çıkardıklarını belirten Ali Özsoylar, “Bunu her ay güncelliyoruz. Çalışmadaki amaç, kara noktaları tespit ederek trafik kazalarının nedenlerine çözümler getirmek. Ölümlü ve yaralamalı kazaların en yoğun yaşandığı kara noktalar Haliç Köprüsü, eski Büyükdere Caddesi, Maltepe, Pendik D-100 Karayolu, D-100 Çobançeşme Rampası ile Avcılar Köprüsü arası… Sürücüler, bu noktalarda daha dikkatli olsunlar” diye konuştu.

HAFTADA 10 BİN ARAÇ CEZA ALIYOR…

Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Ali Özsoylar, 2012’de 6 araçtan birinin EDS’den ceza aldığını belirtti. Özsoylar, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’da her hafta 10 bin araç kural ihlalinden dolayı EDS’den ceza alıyor. 2012’de 522 bin 624 ceza, EDS’nin tespit ettiği sürücüye kesilmiş. Kesilen cezaların toplam miktarı da 76 milyon 611 bin 316 TL.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...