Metin Sabancı

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları minikleri bekliyor

Özel gereksinimli çocukları sosyal hayata kazandırma misyonu ile hareket eden Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, ana sınıfı öğrencilerini yeni okullarına bekliyor.

Yeni dönem kayıtlarının devam ettiği Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları’nda tüm çalışmalar, miniklerin kendilerini yuvalarında gibi hissetmesi için yapılıyor. Kaynaştırma temelli bireyselleştirilmiş eğitimi esas alan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel eğitim müfredatına uygun bir eğitim sunuyor.

Metin Sabancı

BİLİMSEL YÖNTEMLERLE GELİŞİMLERİ YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR…

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları’nda öğrencilerin gelişim düzeyleri ve hızlarına göre Bireysel Eğitim Planları (BEP) hazırlanarak, onların problem çözme yeteneklerinin ve yaşamsal becerilerinin geliştirilmesinin yanında ilkokul düzeyindeki eğitime hazırlanmaları amaçlanıyor. Özel eğitime gereksinim duyan çocukların gelişimi, bilimsel yöntemlerle yakından takip ediliyor. İlkokul çağına geldiklerinde akranlarıyla aynı eğitimi alabilmeleri için her çocuğa özel hazırlanmış eğitim planları, öğrenme süreçlerinin kolaylaşmasında büyük rol oynuyor. RAM raporu almış 37-66 aylık çocuklar, ilkokulda kaynaştırma öğrencisi olabilmeleri için gerekli eğitimsel altyapıyı Metin Sabancı Okulları Hafif Düzey Zihinsel Engelliler Ana Sınıfı’nda alabiliyor.

Metin Sabancı Okulları, temel eğitim düzeyindeki zihinsel engelli çocukların eğitim ihtiyacını en verimli şekilde karşılayarak, eğitimin vazgeçilmez parçası olan aileleri eğitim sürecine dahil etme yoluyla bilinçlenmelerini sağlıyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...